Filip Chudý Rôzne

TOP 10 nevšedných mien chlapcov aj dievčat: Odvážne výbery rodičov v Považskej

Niektoré bábätká narodené v našom meste zrejme svojich menovcov tak ľahko nestretnú. Rodičia siahali v minulom roku aj po týchto netypických menách.

Ilustračný obrázok k článku TOP 10 nevšedných mien chlapcov aj dievčat: Odvážne výbery rodičov v Považskej
Zdroj: TASR

Fantázii sa medze nekladú a dnešné deti už nenosia len mená svojich otcov. Rodičia sa často neváhajú inšpirovať napríklad zahraničnými kalendármi. V minulom roku siahali považskobystrickí rodičia pri výbere mien pre bábätká aj po slovenskej klasike, ale aj po menách, ktoré v uplynulých rokoch priniesli trendy, no objavili sa aj kuriózne výbery. Zaujímavosťou je to, že už štvrtý rok za sebou bol v Považskej Bystrici najpoužívanejším krstným menom pre novorodenca Jakub.

Priamo v Nemocnici s poliklinikou (NsP) Považská Bystrica sa v minulom roku narodilo 1 183 detí, z tohto boli štyri páry dvojičiek. Informovala o tom hovorkyňa našej nemocnice Zuzana Žilovec s tým, že najviac detí sa narodilo v júli (111) a najmenej vo februári (90). Novorodenecké oddelenie našej nemocnice nám poskytlo aj netradičné mená, ktoré v nej dali rodičia svojim deťom v roku 2017.

Medzi desať netradičných dievčenských mien patrí: Nella Adel, Emily, Lia, Ruby Elizabeth, Ria, Mia Olívia, Lynett Rosalee, Jessica, Wendy Jane a Melissa.

Zahanbiť sa pri tvorbe mien nenechali ani rodičia chlapčekov, ktorých v považskobys­trickej pôrodnici počas roka 2017 pomenovali aj menami ako Natanael, Almír, Theo Jiří, Omar Talat, Damián Noel, Rayen, Brian Viktor, Sebastián Irenej, Kai Lun a Marcus.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Považskej Bystrice a okolia

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie