Filip Chudý Iné športy

Tisíce turistov zavítali do okolia Považskej: Jeden z najlepších ročníkov! FOTO

V našom okolí sa začala úspešným spôsobom písať už piata desiatka Jilemnického jarnej 25-tky. Koľko mala tento rok presne účastníkov?

Ilustračný obrázok k článku Tisíce turistov zavítali do okolia Považskej: Jeden z najlepších ročníkov! FOTO
13
Galéria

Jilemnického jarná 25-tka napísala už svoju 41. kapitolu. Toto podujatie je zaradené do kalendára Medzinárodnej organizácie pre ľudový šport a zároveň patrí medzi najväčšie svojho druhu na Slovensku. Na štart do Považskej Teplej sa prišlo tento rok zaregistrovať 3351 účastníkov, čo predstavuje cca trojnásobný nárast oproti minulému roku, keď nebolo ideálne počasie. Je to približne toľko isto ľudí ako v roku 2015, ale rekordný ročník 2014 nebol prekonaný. Vtedy sa zaregistrovalo 4483 účastníkov.

Pavol Uriča z Klubu slovenských turistov Manín Považská Teplá, ktorý je organizátorom akcie, predpokladá, že celkový počet ľudí na tratiach bol možno ešte o 20 percent väčší, keďže nie každý sa registroval. „Nemáme vedomosť, že by sa niekto prípadne zranil, keďže nás nikto nežiadal o pomoc, resp., že by sa stratili nejaké deti, na čo si z minulých ročníkov ani nespomínam. Celý tento ročník prebehol normálne,“ vyjadril sa Uriča.

„Pri komplexnom hodnotení môžem povedať, že toto bol jeden z najlepších ročníkov, ale nie ten najlepší. Tento honor stále patrí roku 2014, keď bolo najviac účastníkov a aj celý týždeň výborné počasie. Navyše sme sa vtedy zhodli, že odhadom aj s neregistrovanými mohlo byť vtedy na podujatí okolo 6000 ľudí,“ povedal Pavol Uriča.

Podľa jeho slov bol najväčší záujem o 15-kilometrovú trasu. „Tá je totiž taká univerzálna. Nemá extrémne prevýšenie a ani nie je dlhá. Na ňu sa môže ísť aj neskôr, čiže nebolo treba byť na štarte hneď ráno, stačilo prísť povedzme aj o 9:00,“ konštatoval organizátor akcie s tým, že cyklistov na špeciálnej trati veľa nebolo, s čím aj počítali, keďže táto trať bola na niektorých miestach blatová, a to hlavne v úsekoch pri Vrchteplej a Súľove.

Uriča tiež uviedol, že tento ročník hodnotia vysoko pozitívne a sú s ním plne spokojní. Prišli naň aj zahraniční hostia, keď zaregistrovaných bolo 116 zahraničných účastníkov, no a tiež tradične sa ho zúčastnili známe tváre z verejného života v našom regióne. Novinkou oproti minulosti bolo to, že pozvaní hudobníci využili novopostavené hudobné pódium v Považskej Teplej, čím sa zlepšili priestory a atmosféra na mieste štartu a cieľa.

Jilemnického jarná 25-tka: Zábery z Považskej Teplej a Manínskej úžiny
13
Galéria

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Považskej Bystrice a okolia

Môže vás zaujímať:

Tréner Považskobystričanov otvorene o celej sezóne: Mená najväčších ťahúňov tímu

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie