Filip Chudý Kultúra

Tipy pre Považskobystričanov po prázdninách: V ponuke filmové a športové možnosti

Druhým januárovým týždňom sa skončili prázdniny a tiež vianočný čas. To však neznamená, že sa nemôžeme ísť zabaviť. Čo sa tu bude konať?

Ilustračný obrázok k článku Tipy pre Považskobystričanov po prázdninách: V ponuke filmové a športové možnosti
Zdroj: TASR

Ľadové kráľovstvo 2

7. januára o 16:00, kino Mier

Prečo sa Elsa narodila s magickými schopnosťami? Odpoveď na túto otázku ju láka, zároveň však ohrozuje jej kráľovstvo. Spolu s Annou, Kristoffom, Olafom a Svenom sa vydávajú na pozoruhodnú a nebezpečnú cestu. Vo filme Ľadové kráľovstvo sa Elza obávala, či jej schopnosti nie sú pre svet príliš mocné a nebezpečné. V Ľadovom kráľovstve 2 musí dúfať, že sú dostatočné… Animovaný film.

Šťastný nový rok

7. januára o 18:30, kino Mier

Vianočná romantická komédia v réžii Jakuba Kronera s výnimočným hereckým obsadením, natočená v zimnom prostredí Vysokých Tatier. Scenár filmu sa začína pár dní pred Vianocami a končí na Nový rok a cez množstvo komických, ale i romantických situácií ukazuje, že láska má veľa podôb, ale nakoniec si každého nájde.

Pod vodou

10. januára o 18:30, kino Mier

Skupina vedcov pracujúcich 11 kilometrov pod hladinou oceánu v podmorskom laboratóriu sa snaží po ničivom zemetrasení dostať do bezpečia. Temnota nepreskúmaného morského dna ale nie je jediné, čoho sa musia obávať… Čosi na nich v hlbine číha.. Americký film.

Halový turnaj ObFZ

11. januára o 8:30, športová hala

Na veľký halový turnaj ObFZ Považská Bystrica sa prihlásilo 17 tímov, ktoré budú hrať v o víťaznú trofej. Boje v základných skupinách začnú ráno, finále je na programe od 19.00 h.

Basketbal: Považská Bystrica – Bratislava

11. januára o 17:00, telocvičňa SZŠ DSA Rozkvet

Basketbalisti IMC Slovakia Považská Bystrica obnovili seniorský tím, pričom sa im darí parádne, keďže vedú prvoligovú tabuľku. V poslednom zápase základnej časti privítajú družstvo ŠKP Štart Bratislava.

Cats

11. januára o 18:30, kino Mier

Príbeh sa odohráva na legendárnom mačacom bále, ktorý sa koná raz ročne a jedna vybraná mačka na ňom vždy dostane šancu na nový život. Voľbu sprevádza tá najstaršia z nich, pravidlá pozná snáď len ona, ale všetci sa snažia, čo im schopnosti a sily stačia, aby sa práve oni stali tými vyvolenými. Známy muzikál na filmovom plátne.

Veľké prianie

12. januára o 16:00, kino Mier

V malom mexickom mestečku Santa Clara, kde sa duchovia vracajú raz ročne na Deň mŕtvych, žije šestnásťročná Salma, ktorá nikdy nepoznala svojich rodičov. Keď sa na nich pýta, dostáva stále tú istú odpoveď – že ju jej rodičia opustili. Salma tomu nechce uveriť, neprestáva pátrať po odpovedi a hľadá informácie, ktoré by jej priblížili identitu rodičov.. Animovaná rozprávka.

Klubová výstava členov fotoklubu Fénix

Kino Mier

Najnovšia kolekcia žánrovo rôznorodých fotografií od dvanástich autorov, členov fotoklubu Fénix. Výstava potrvá do 5. februára 2020 a pozrieť si ju môžete v pracovných dňoch od 8:00 do 16:00, v stredu až do 18:00 a počas prevádzky PX Centra.

Sledujte nás aj na našom Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť zaujímavý obsah z Považskej Bystrice a okolia.

Malý tip, ak by ste išli do Tatier.

Video: TASR videoservis / Zdroj: Dnes24.sk

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Najčítanejšie