Filip Chudý Hádzaná

Tímy z Považskej sa v Prahe nestratili: Obstáli na najväčšom turnaji na svete!

Veľkonočné sviatky patrili v českom hlavnom meste hádzanej. Medzi tisíckami hráčov z celého sveta sa presadili aj mladí Považskobystričania!

Ilustračný obrázok k článku Tímy z Považskej sa v Prahe nestratili: Obstáli na najväčšom turnaji na svete!
Zdroj: Marek Štefina

Hlavné mesto Česka patrilo cez predĺžený veľkonočný víkend hádzanej. V 40 pražských halách sa totiž konal 26. ročník najväčšieho halového mládežníckeho turnaja na svete Prague Handball Cup. Toho sa zúčastnilo približne 9000 hráčov z 23 krajín sveta. Medzi 591 klubmi sa už tradične nachádzala aj MŠK Považská Bystrica. A tá sa nielen zúčastnila, pretože jej dva tímy, ktoré do Prahy vyslala, sa vo svojich kategóriách dokázali presadiť.

V kategórii MA (hráči narodení v roku 1998 a mladší) obsadili považskobystrickí dorastenci celkové štvrté miesto. V kategórii MD (ročník 2004 a mladší) skončili svoju púť turnajom naši mladší žiaci až tesne pred osemfinále, pritom na celom turnaji prehrali len jediný zápas, ktorý ich práve stál postup do vyraďovacej časti.

„S výsledkom na turnaji sme maximálne spokojní. Akurát nám chýba čerešnička na torte, ktorú sme si neodtrhli, čo je škoda, lebo sme si už tých štvrtých miest v minulosti doviezli z Prahy viac. Chalani sa ukázali vo veľmi dobrom svetle. Aj tréneri iných klubov sa vyjadrovali na našu adresu pochvalne,“ povedal dorastenecký tréner Marián Buday.

Ten spolu s trénerským kolegom Petrom Valášekom musel pripravovať svojich zverencov na súperov z Dánska, Nemecka, Maďarska a Česka. Pritom už základnú skupinu mali silnú, veď hneď na úvod čelili neskoršiemu víťazovi dánskemu Skanderborgu (14:18). „Úvod turnaja nám síce výsledkovo nevyšiel, ale potom sa chalani rozbehli. Hlavne pri výhre 16:13 proti nemeckému Gelnhausenu hrali výborne. V semifinále sme prehrali s maďarským Vesprémom, ktorý bol naozaj kvalitný. Následne sme v boji o bronz už nemali fyzické a ani morálne sily, aby sme vyhrali, hoci sa chalani snažili,“ konštatoval Buday s tým, že jeho zverenci ukázali kvalitu aj proti silným zahraničným tímom.

Ako ďalej uviedol, takúto medzinárodnú konfrontáciu by potrebovali stále. „Čím viac takých zápasov odohráme, tým to môže byť smerom do budúcnosti lepšie,“ uviedol Buday, ktorý vidí hlavný rozdiel medzi vyspelým svetom a nami v šírke základne. „Najväčším pozitívom bolo to, že hoci mohli hrať 19-roční hráči, u nás sa dokázali presadiť aj o dva a tri roky mladší, čo je prísľub do budúcnosti. No každý náš hráč ukázal, že pri trochu väčšom chcení z ich strany sa dá hrať s každým,“ doplnil Buday, ktorý vidí za týmto úspechom aj zásluhu občianskeho združenia Ľudia pre hádzanú a tiež podporu rodičov, pričom sa im aj poďakoval.

Reprezentovali MŠK Považská Bystrica v Prahe

Dorastenci v kategórii MA: Marcel Adamčík, Kristián Aujeský, Kevin Buday, Ivan Bystrický, Alexander Hladký, Martin Hutňan, Marek Kocifaj, Dominik Kostelanský, Marián Maliar, Michal Orávik, Matúš Oselský, Karol-Alexander Rosík, Andrej Sloboda, Marek Štefina, David Urík, Eduard Valášek, Dominik Zábavčík. Tréneri Peter Valášek a Marián Buday.

Mladší žiaci v kategórii MD: Timotej Adam, Samuel Ďurec, Alex Hradil, Samuel Kopernický, Michal Krátky, Filip Križan, Adam Kucharík, Adam Kvaššay, Filip Kvaššay, Matej Pavlík, Adrián Porubec, Artur Riljak, Marek Roman, Róbert Šesták, Lukáš Štefina, Tobias Urban. Tréner Vladimír Šebeň.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Považskej Bystrice a okolia

Môže vás zaujímať:

Tréner Považskobystričanov otvorene o celej sezóne: Mená najväčších ťahúňov tímu

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie