Rôzne Video

Testovanie: Ako si vysvetľujú vysokú mieru pozitivity v Púchovskej doline? VIDEO

Ďalšie kolo testovania začalo aj v Púchove. Záujemcovia chodia priebežne, odbery sú bez čakania.

Zdroj: TASR/Gabriela Stoklasová

Aktuálna situácia v meste Púchov v súvislosti s testovaním na nový koronavírus je pokojná, záujemcovia prichádzajú do odberných miest priebežne. Uviedla to v sobotu 21. novembra primátorka mesta Katarína Heneková.

Viacero faktorov

„Otvorili sme všetky odberné miesta. Do niektorých prichádza viac ľudí, do niektorých menej, no ide to priebežne, nikto nemusí čakať,“ zhodnotila primátorka.

Vysoká miera pozitivity v Púchovskej doline podľa Henekovej môže súvisieť s viacerými faktormi. „Máme tu veľké priemyselné parky, zamestnávateľov, ktorí zamestnávajú obyvateľov z celého okresu, tí sa tu stretávajú. Sme tiež pohraničný okres, sú tu pendleri, takisto aj žiaci chodili na stredné a vysoké školy do Českej republiky. Okrem toho ide o rekreačnú oblasť, tým pádom je tu viac turistov,“ skonštatovala primátorka. Verí, že plošné testovanie prinesie nižšie čísla pozitívnych a okres sa ozdraví.

Náklady

Náklady na prvé a druhé kolo testovania si už samospráva uplatnila na okresnom úrade, dokopy išlo o sumu približne 30 000 eur. „Peniaze zatiaľ neprišli, ale verím, že prídu,“ dodala Heneková.

V Trenčianskom samosprávnom kraji (TSK) sa počas víkendu koná ďalšie kolo testovania antigénovými testami v 82 obciach a v dvoch mestách. Najviac samospráv v TSK, až 20, sa zapojilo do testovania v Púchovskom okrese, kde sa s výnimkou Streženíc testuje vo všetkých obciach okresu, rovnako ako v meste Púchov.

Sledujte nás aj na našom Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť zaujímavý obsah z Považskej Bystrice a okolia.

Pozrite si aj zábery z testovania.

FOTO: Štvrté dobrovoľné kolo testovania v divadle v Púchove
7
Galéria
Zdroj: TASR/Radovan Stoklasa
Zdroj: TASR

SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM

SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM

Najčítanejšie