Ťahák na úvodný víkend roka 2019: Čo sa v Považskej a okolí chystá?

Ak ste sa ešte nerozhodli, čo počas prvého novoročného víkendu v našom meste a okolí robiť, tu je malá pomôcka.

Filip Chudý
Ilustračný obrázok k článku Ťahák na úvodný víkend roka 2019: Čo sa v Považskej a okolí chystá?
Zdroj: TASR

Pat & Mat: Zimné dobrodružstvá

4. januára o 16:00, kino Mier

Blíži sa zima a naši kutilovia Pat a Mat to nemôžu nechať len tak. Pre našich majstrov nie je žiadna komplikácia prekážkou a žiadna výzva dostatočne veľká. Pat a Mat a ich zimné dobrodružstvá, tak to tu ešte nebolo!

Hokej: Považská Bystrica – Humenné

4. decembra o 18:00, zimný štadión

Naši hokejisti môžu poskočiť v tabuľke na siedme miesto, lenže musia poraziž tabuľkového suseda z Humenného za tri body. Dokážu to?

Escape room

4. januára o 18:30, kino Mier

Známy hororový režisér Adam Robitel (Insidious: Posledný kľúč) prináša príbeh šiestich ľudí, ktorí prijali pozvanie do tajomnej escape room. Netrvá dlho, kým si uvedomia, že z tejto hry sa nedá uniknúť. Treba ju prežiť.

Halový turnaj ObFZ

5. a 6. januára o 9:00, športová hala

Na veľký halový turnaj ObFZ Považská Bystrica sa prihlásilo až 22 tímov, ktoré budú hrať v dvoch dňoch o víťaznú trofej. V prvý deň sa hrá päť základných skupín až do približne 20:00, v druhý deň nasleduje vyraďovacia fáza naplánovaná do cca 15:00.

Novoročný stolnotenisový turnaj o pohár starostu Udiče

5. januára o 9:00, Obecný úrad Udiča

Obec Udiča a stolnotenisový klub TJ Priehrada Udiča organizujú 8. ročník Novoročného stolnotenisového turnaja o pohár starostu obce Udiča pre neregistrovaných hráčov okresu Považská Bystrica, ktorý sa uskutoční v sále Obecného úradu Udiča.

Super taxík

5. januára o 16:00, kino Mier

Malý žltý Taxík, ktorému pod kapotou bije srdce skutočného pretekára, sníva o titule „Kráľa ciest“ v jeho rodnom meste Gasket City. Počas pretekov však urobí chybu a nešťastne nabúra do slávnej talianskej modelky Belly di Monetti, do ktorej sa na prvý pohľad zamiluje. Lenže Bella patrí do úplne inej kategórie luxusných áut, ktoré sa na takých ako Taxík pozerajú zhora. Animovaný film.

Nová šanca

5. januára o 18:30, kino Mier

Maya (Jennifer Lopez) oslavuje 43. narodeniny a má jediné želanie – aby po 15 rokoch práce v obchode získala pozíciu vedúcej. Vysnívané miesto však dostane kolega, ktorý má ten správny titul a CV. Pomôže jej narodeninový darček od synovca – dokonale prehľadný a kompletne vymyslený životopis, vďaka ktorému úspešne absolvuje pracovný pohovor vo veľkej firme. Zdá sa, že Maya stojí na prahu svojej novej kariéry… Americká komédia.

Snehová kráľovná: Krajina zrkadiel

6. januára o 16:00, kino Mier

V ďalšom pokračovaní populárnej animovanej série sa stretne svet kúziel a kúzelníkov s kráľom Haraldom, ktorý sa rozhodne zbaviť svet všetkej mágie a kúziel.

Hokej: Považská Bystrica – Skalica

6. decembra o 17:00, zimný štadión

V druhom domácom stretnutí počas víkendu privítajú panteri Skalicu, ktorá sa nenachádza v ideálnej forme. Využijeme to?

Bumblebee

6. januára o 18:30, kino Mier

Charlie Watsonová oslavuje osemnásť, ale veľa dôvodov k radosti nemá. Nádej, že od rodiny dostane vysnívané auto, sa rozplynie vo chvíli, keď rozbalí mimoriadne trápne darčeky. Až majiteľ autobazáru a vrakoviska, u ktorého brigáduje, sa nad ňou zľutuje a daruje jej žltý Volkswagen Chrobák, ktorý však spadá skôr do kategórie dar-nedar. Len ten najväčší optimista by totiž vsadil na to, že táto kraksňa bude ešte niekedy jazdiť, lenže… Americký film.

Klubová výstava členov fotoklubu Fénix

Kino Mier

Považské osvetové stredisko v Považskej Bystrici, fotoklub Fénix v spolupráci s PX Centrom pozývajú do kina Mier na výstavu členov fotoklubu FÉNIX. Návštevníci si môžu pozrieť viac ako 50 umeleckých fotografií rôznych žánrov od 15 autorov (Tomáš Benčík, Ľuboš Ďurica, Martin Golej, Tomáš Hlavčo, Miroslav Jakubčík, Helena Kurusová Benčíková, Anna Macháčková, Marián Pentek, Peter Procházka, Marek Pupák, Jozef Sádecký, Libor Trško, Maroš Tvrdý, Michal Zahornacký, Róbert Zigo). Výstava je sprístupnená do 22. januára 2019 a pozrieť si ju môžete v pracovných dňoch od 8:00 do 16:00, v stredu až do 18:00 a v sobotu a nedeľu počas podujatí v kine Mier.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Považskej Bystrice a okolia

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk