Filip Chudý Kultúra

Sychravé dni môžu byť aj o zábave: Vyberte si z akcií v Považskej Bystrici

Počas najbližšieho víkendu sa skončí september, preto sa s ním v našom meste rozlúčme zábavnou formou. Kam sa môžeme vybrať?

Ilustračný obrázok k článku Sychravé dni môžu byť aj o zábave: Vyberte si z akcií v Považskej Bystrici
Zdroj: TASR

Horomil fest 2018

27. – 29. septembra, kino Mier

Už 10. ročník tohto popredného slovenského festivalu hôr a cestovania privíta Považská Bystrica. V kine Mier je pripravený bohatý program, ktorý vo štvrtok a v piatok začne o 18:00 a v sobotu o 16:00, pričom zakaždým končí vo večerných hodinách.

12. MOST – Mesiac o srdcových témach

28. septembra o 9:00, Považské osvetové stredisko

Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Považskej Bystrici v spolupráci s Považským osvetovým strediskom v rámci propagácie zdravého životného štýlu pripravili podujatie zamerané na zvýšenie informovanosti vedúcej k lepšiemu zdravotnému stavu obyvateľstva v oblasti kardiovaskulárneho zdravia. V priestoroch Považského osvetového strediska bude k dispozícii pre osoby staršie ako 18 rokov bezplatné meranie antropometrických a biochemických ukazovateľov (cholesterol, tlak krvi, obvod pása, BMI), prípadne iných parametrov spolu s odborným poradenstvom v oblasti zdravého životného štýlu.

Hokejbal: Považská Bystrica – LG Bratislava

29. septembra o 13:00, hokejbalové ihrisko

Keďže Bratislavčania požiadali o výmenu termínov domácich zápasov, prvá repríza semifinále z minulej sezóny sa odohrá u nás. Vrátia naši hokejbalisti súperovi požičané?

Exkluzívne: Niet sa kam ukryť

29. septembra o 17:00, Cooltajner

Vďaka spolupráci s KineDok a Filmtopia zavíta exkluzívne do Cooltajneru nórsky režisér kurdského pôvodu Zaradasht Ahmed, aby predstavil svoj niekoľkonásobne svetovo ocenený dokument Niet sa kam ukryť o vojnových zverstvách v Iraku a po premietaní diskutoval spoločne s divákmi o téme filmu.

Hádzaná: Považská Bystrica – Piešťany

29. septembra o 18:00, športová hala

Aj našich hádzanárov čaká druhý domáci zápas novej sezóny. Na šnúre vonkajších stretnutí sa pekne rozbehli, pričom v dobrých výkonoch chcú pokračovať. Do cesty sa im postaví nováčik z Piešťan, ktorý angažoval viacerých známych hráčov, čiže sa bude na čo pozerať.

Exkluzívne II: Po sezóne

29. septembra o 20:00, Cooltajner

V sobotu budú v Cooltajneri pokračovať nemenej vzácnou návštevou režisérky Andrei Kalinovej z Trenčianskych Teplíc, ktorá predstaví svoju snímku Po sezóne. Jej dokumentárny film pojednáva o jednej z najvýznamnejších budov 20. storočia – opustenom sanatóriu Machnáč v kúpeľnom meste Trenčianske Teplice.

Christopher Robin

30. septembra o 16:00, kino Mier

Pokračovanie príbehu o priateľstve chlapca a plyšového medvedíka… Dospelý Christopher Robin tvrdo pracuje v zamestnaní, kde je mizerne platený a kde je jeho budúcnosť neistá. Práca ho vyťažuje natoľko, že na svoju dcérku a manželku nemá veľa času. Christopher už úplne zabudol na svoje idylické detstvo strávené s prostomyseľným, maškrtným plyšovým medvedíkom Pú a jeho kamarátmi. Keď sa však s medvedíkom po dlhom čase znovu stretne, ich priateľstvo opäť vzplanie.

Coolkvíz vol. 3: Štartuje liga!

30. septembra o 18:00, Cooltajner

V pokračujú v Cooltajneri tretím Coolkvízom a zároveň sa zaháji liga pre sezónu 2018/19. Aj tentoraz pôjde o tradičný Coolkvíz, ako ste zažili doposiaľ.

Nebezpečná láskavosť

30. septembra o 18:30, kino Mier

Dokážeš udržať tajomstvo? Všetko sa začína obyčajnou láskavosťou – Emily požiada svoju najlepšiu priateľku Stephanie, aby vyzdvihla jej syna zo škôlky. Lenže Emily si po neho už nepríde. Nedvíha telefón a neodpovedá ani na esemesky. Stephanie sa preto spojí s manželom Emily, Seanom, a spolu rozbehnú veľkú pátraciu akciu. S pribúdajúcimi informáciami postupne prichádzajú na to, že Emily bola v skutočnosti niekým úplne iným a jej pravú tvár vôbec nepoznali. V tej chvíli sa začína odvíjať príbeh plný šokujúcich zvratov, tajomstiev a odhalení, v ktorom majú hlavné slovo láska a pomsta.

Ľuboš Ďurica: Nepál

Kino Mier

Autorská výstava fotografií považskobystrického autora venovaných Nepálu. Výstava potrvá do 17. novembra a pozrieť si ju môžete nasledovne: pondelok až piatok 8:00 – 16:00, streda 8:00 – 18:00, v sobotu a nedeľu počas podujatí v kine Mier.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Považskej Bystrice a okolia

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie