Krimi

Štyria motorkári si zvolili zlú cestu: Zo Strážovských vrchov môžu ísť do basy

Vyšetrovateľ z Považskej Bystrice obvinil štvoricu motorkárov, ktorá jazdila v Chránenej krajinnej oblasti Strážovské vrchy. Čo im hrozí?

Ilustračný obrázok k článku Štyria motorkári si zvolili zlú cestu: Zo Strážovských vrchov môžu ísť do basy
Zdroj: TASR

Vedúca oddelenia komunikácie a prevencie Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Trenčíne Danka Adámiková informovala, že dňa 14. júna krátko popoludní štyria muži z okresu Ilava na motocykloch vošli po lesnej ceste do lesného porastu v katastrálnom území Hlože, časť Podhorie (miestne časti Beluše, pozn.).

Začalo trestné stíhanie

Ako ďalej uviedla, to je súčasťou Chránenej krajinnej oblasti Strážovské vrchy, kde platí II. stupeň ochrany prírody, pričom boli zastavení hliadkou Obvodného oddelenia PZ Púchov.

„Vyšetrovateľ Okresného riaditeľstva PZ v Považskej Bystrici začal trestné stíhanie pre 4-násobný prečin porušovania ochrany rastlín a živočíchov. V prípade preukázania viny hrozí trest odňatia slobody až na 1 rok,“ povedala Adámiková.

Polícia sa na to zameria

Polícia v celom Trenčianskom kraji sa bude podľa jej slov zameriavať na predchádzanie a odhaľovanie environmentálnej trestnej činnosti a tým aj na neoprávnené vjazdy motorovým vozidlom, motorovou štvorkolkou, trojkolkou, motocyklom alebo skútrom na lesnom alebo poľnohospodárskom pozemku v rozpore so všeobecne záväznými predpismi na ochranu prírody a krajiny alebo so všeobecne záväznými predpismi na úseku lesného hospodárstva.

Ďalšie zaujímavosti z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24 a Facebooku.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie