Aktualizované Filip Chudý Rôzne Video

Štrajk považskobystrických autodopravcov: Zablokovali hlavnú križovatku, VIDEO a FOTO

Autodopravcovia zablokovali hlavnú križovatku v Považskej Bystrici. Boli sme priamo na mieste, takto to tam vyzeralo.

Video: Filip Chudý / Zdroj: Dnes24.sk

V piatok o 11.00 h približne desať vozidiel zablokovalo hlavnú križovatku v Považskej Bystrici vo všetkých smeroch. Považskobystrickí autodopravcovia sa tak pripojili ku štrajku autodopravcov. Ako informovala koordinátorka štrajku Monika Kolkusová, dopravcovia trvajú na znížení cestnej dane o 50 percent a pozastavení výberu mýta.

„Chceme blokovať hlavnú križovatku zo všetkých smerov, budeme púšťať iba záchranné zložky. Križovatku budeme blokovať minimálne pol dňa, najmä v dopravnej špičke,“ povedala Kolkusová s tým, že na blokáde sa podieľa sedem až desať nákladných automobilov a dva autobusy.

Ako dodala, v prípade že kompetentní nevyhovejú požiadavkám autodopravcov, budú pokračovať v protestoch. „My tu nie sme len kvôli sebe, sme tu za všetkých vodičov, ktorí využívajú naše cesty. Lebo vidíme, v akom stave tie cesty sú,“ pripojila koordinátorka štrajku v Považskej Bystrici s tým, že sa takto rozhodli podporiť štrajkujúcich z iných častí Slovenska.

Zablokovanie hlavnej križovatky spôsobilo problémy na ostatných cestách v našom meste, ktoré boli ešte viac prehustené. Polícia odkláňala dopravu už na vstupoch do komunikácií, ktoré vedú ku hlavnej križovatke.

Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Trenčín na svojej facebookovej stránke v piatok podvečer informovalo, že štrajk autodopravcov v Považskej Bystrici bol ukončený.

Poznámka: Aktualizované o posledný odsek.

Sledujte nás aj na našom Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť zaujímavý obsah z Považskej Bystrice a okolia.

Pozrite si aj situáciu na videu a foto.

FOTO: Autodopravcovia zablokovali hlavnú križovatku v Považskej Bystrici
19
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Zdroj: TASR/Dnes24.sk

Najčítanejšie