Aktualizované Filip Chudý Rôzne

Štrajk autodopravcov na Považí pokračuje: Zablokujú prechod v susednom okrese

Ak sa chystáte na cesty, dajte si pozor, keďže sa chystajú na Považí nové blokády v rámci štrajku autodopravcov.

Ilustračný obrázok k článku Štrajk autodopravcov na Považí pokračuje: Zablokujú prechod v susednom okrese
Zdroj: TASR

V piatok 10. januára bola v rámci štrajku autodopravcov zablokovaná hlavná križovatka v Považskej Bystrici. Miestni autodopravcovia sa tak pripojili ku štrajku autodopravcov, ktorý prebieha na Slovensku. Na Považí sa treba pripraviť na ďalšie blokády.

Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Trenčín na svojej facebookovej stránke v nedeľu 12. januára informovalo, že od 22.00 h až do odvolania bude v rámci štrajku autodopravcov blokovaný hraničný prechod Lysá pod Makytou v okrese Púchov. Čo je z Považskej Bystrice najbližšia cesta do Česka.

A nemal by byť jediný. „Zablokovaná bude cesta I/9 v smere na hraničný prechod Drietoma v okrese Trenčín. Cesta bude blokovaná od 22.00 hodiny do odvolania,“ doplnilo KR PZ v Trenčíne.

To ďalej uviedlo, že v pondelok 13. januára bude v rámci štrajku autodopravcov pravdepodobne od 10.00 h zablokovaná cesta I/61 na Trenčianskej ulici v Novom Meste nad Váhom. Polícia odporúča vodičom, že pokiaľ je to možné, aby sa úplne daným úsekom vyhli.

Priamo v Považskobys­trickom okrese zatiaľ polícia o prípadnej ďalšej blokáde neinformovala.

KR PZ v Trenčíne počas pondelka informovalo, že hraničné prechody Drietoma (okres Trenčín) a Lysá pod Makytou (okres Púchov) sú plne prejazdné.

Poznámka: Aktualizované o posledný odsek.

Sledujte nás aj na našom Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť zaujímavý obsah z Považskej Bystrice a okolia.

Takto to vyzeralo v Považskej Bystrici.

Video: Filip Chudý / Zdroj: Dnes24.sk

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Najčítanejšie