Krimi

Štefan (37) skončil s autom v priekope: Už dopoludnia mal cez 3 promile, FOTO

Polícia informovala podľa ich slov o neuveriteľnej nezodpovednosti vodiča z okresu Považská Bystrica, ktorý v takom stane jazdil už dopoludnia.

Ilustračný obrázok k článku Štefan (37) skončil s autom v priekope: Už dopoludnia mal cez 3 promile, FOTO
2
Galéria

Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Trenčíne na sociálnej sieti uviedlo, že alkohol za volant nepatrí a vodičom, u ktorých alkohol zistia, hrozia vysoké sankcie a zákaz činnosti riadiť motorové vozidlá. „Avšak stále zisťujeme, že niektorí vodiči sú nepoučiteľní a nesadnú si za volant triezvi,“ doplnili.

Skončil v priekope

„Štefana (37) z okresu Považská Bystrica jazdiaceho na vozidle Škoda Felicia kontrolovali považskobystrickí dopravní policajti. Vodič totiž plynule prešiel mimo vozovku do priekopy,“ oznámili muži zákona.

Ako ďalej uviedli, po podrobení dychovej skúšky policajti veľmi rýchlo zistili dôvod tejto jazdy končiacej v priekope. „Žiadna škoda na vozidle vodičovi nevznikla, ale problém bol niekde inde. Vodič nafúkal 1,40 mg/l, čo predstavuje 2,92 promile alkoholu. Opakovaná dychová skúška ukázala však ešte vyššiu hodnotu, a to 1,49 mg/l, čo predstavuje 3,10 promile alkoholu,“ konštatovali s tým, že policajti mu následne ďalšiu jazdu zakázali a v zmysle zákona ho obmedzili na osobnej slobode.

Hrozí mu basa

Štefana po vytriezvení podľa KR PZ v Trenčíne neminulo obvinenie z prečinu ohrozovania pod vplyvom návykovej látky. „Za tento trestný čin je trestná sadzba v zmysle zákona až jeden rok odňatia slobody. O tom, aký trest dostane, rozhodne súd,“ dodali.

Ďalšie zaujímavosti z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24 a Facebooku.

Takto Štefan nafúkal.

FOTO: Štefan (37) z okresu Považská zišiel do priekopy a nafúkal cez 3 promile
2
Galéria

Titulné foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie