Filip Chudý Hádzaná

Statočný odpor Považskobystričanov: Ale k trofeji je bližšie jej obhajca

Považskobystrickí hádzanári sa po dvoch rokoch dostali do finále Slovenského pohára. Ako si počínali v prvom finálovom stretnutí?

Ilustračný obrázok k článku Statočný odpor Považskobystričanov: Ale k trofeji je bližšie jej obhajca

Hádzanári Tatrana Prešov zvíťazili v stredajšom domácom prvom finálovom zápase Slovenského pohára nad MŠK Považská Bystrica 40:30. K víťazstvu sa nasmerovali už v prvom polčase, po ktorom viedli o sedem gólov – 20:13.

Druhý finálový duel je na programe vo štvrtok 2. februára o 18:00 v Považskej Bystrici.

Prešovčania išli za víťazstvom od úvodných minút. V 4. minúte viedli už 3:0 a tento náskok v 18. minúte narástol už na šesť gólov – 13:7. Hostia museli v druhom polčase dobiehať sedemgólové manko, no rozbehnutých Prešovčanov pribrzdili iba na krátky okamih v 37. minúte (23:20), no potom už opäť narastal náskok Tatrana. V 48. minúte viedol obhajca titulu o 9 gólov (31:22) na konečný 10-bodový náskok Tatrana upravil v poslednej minúte Sadovij.

Slovenský pohár, finále – 1. zápas:

Tatran Prešov – MŠK Považská Bystrica 40:30 (20:13)
Zostava Prešova: Čuprina, Bražnik – Rábek 5, Humeňanský, Hrstka 5, Krok 6, Sadovij 5, L. Urban 3, Číp 4, Peskov 4, Vučko 5, Rešovský, Jankovič 1, Páleš 2, Carapkin, Popík
Zostava Považskej Bystrice: Biel, Dobroň, Motlík – Pupík 5, Cifra, Š. Macháč 8, Chudoba 6, Jurák 1, Tumidalský 1, Strelec 1, Vallo 6, M. Macháč, Hároník 1, Kardoš, M. Kozák 1
Rozhodovali: Brunovský, Čanda, 7m hody: 1/1 – 2/0, vylúčení: 1 – 1, 400 divákov.

Hlasy po zápase:

Dominik Krok, spojka Tatrana, 6 gólov: „Súper bol rovnaký ako pred pár dňami, no bol to iný zápas. Malo to odlišné nasadenie, najmä z našej strany tam bola veľká bojovnosť. Dokázali sme to aj konečným výsledkom. Mávame hluché desaťminútovky, ktorej sme sa opäť nevyhli a súper počas toho úseku stiahol náskok na tri góly. Ukázala sa však sila nášho mužstva a napokon sme svoj náskok vytiahli na desať gólov.“

Tomáš Vallo, spojka Považskej Bystrice, 6 gólov: „Prešov je naozaj kvalitné mužstvo, najlepšie na Slovensku. My máme momentálne oklieštenú zostavu a proti takému mužstvu je to mimoriadne náročné. Odchádzali nám fyzické sily, k tomu sme mali aj veľa nepremenených šancí a Prešov to využil.“

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Považskej Bystrice a okolia