Filip Chudý Kultúra

Spríjemnite si voľný čas v Považskej Bystrici: Príde k nám aj skupina Fragile

Pracovný týždeň v našom meste ponúka rôznorodý program. Aké podujatia môžete počas neho navštíviť?

Ilustračný obrázok k článku Spríjemnite si voľný čas v Považskej Bystrici: Príde k nám aj skupina Fragile
Zdroj: TASR

Amnestie

18. novembra o 18:30, kino Mier

Tento film sa okrem príbehu troch rodín zasiahnutých komunistickou perzekúciou, venuje aj vzbure väzňov v Leopoldove, ktorá si vyžiadala vojenský zákrok. Vzbure predchádzali široké amnestie Václava Havla, ktoré udelil v januári 1990, len pár dní po svojom zvolení za československého prezidenta. Predlohou k filmu bola kniha Radovana Dunaja Amnestia, ktorá rozpútala peklo.

Stretnutie mamičiek

20. novembra o 9:00, KC Cooltajner

Pravidelné stretnutia slúžia na vzájomnú podporu, poradenstvo v dojčení, nosení detí, starostlivosť o rodinu. Ideálny priestor na hľadanie nových priateľstiev a spriaznených duší.

Hokej: Považská Bystrica – Žilina

20. novembra o 18:00, zimný štadión

Považskobystrickí hokejisti bojujú o play-off, preto potrebujú každý bod. V považskom derby proti Žiline ich čaká dôležitý duel.

Filmový festival Ekotopfilm – Envirofilm

21. novembra o 16:00, kino Mier

Filmový festival Ekotopfilm – Envirofilmprináša do Považskej Bystrice výber oceňovaných dokumentárnych filmov z celého sveta.

Energy Latino Dance s Martou v Cooltajneri

21. novembra o 18:00, KC Cooltajner

Každý štvrtok o 18:00 sa na vás v KC Cooltajner teší Marta Majerčík so svojim Energy Latino Dance, ktoré vás aj v sychravých jesenných dňoch určite zahrejú.

Fragile & Cimbal Brothers

22. novembra o 19:00, kino Mier

Exkluzívne spojenie najpopulárnejšej slovenskej a cappelly pod taktovkou Braňa Kostku a známej multižánrovej kapely na čele s bratmi Reinerovcami. 13 špičkových hudobníkov, 90 minút jedinečného hudobného zážitku a bravúrne umelecké výkony. V rámci troch exkluzívnych koncertov odznejú nielen najväčšie svetové a slovenské hity, ale aj filmová hudba a špeciálne cimbalové sólo.

Hokejbal: Považská Bystrica – Vrútky

23. novembra o 13:00, hokejbalové ihrisko

Aj keď považskobystrickí hokejbalisti ešte nie sú v plnej sile, musia bodovať, aby sa bezpečne dostali do play-off. Proti Vrútkam ich čaká prestížny duel.

Ľadové kráľovstvo 2

23. a 24. novembra o 16:00, kino Mier

Prečo sa Elsa narodila s magickými schopnosťami? Odpoveď na túto otázku ju láka, zároveň však ohrozuje jej kráľovstvo. Spolu s Annou, Kristoffom, Olafom a Svenom sa vydávajú na pozoruhodnú a nebezpečnú cestu. Vo filme Ľadové kráľovstvo sa Elza obávala, či jej schopnosti nie sú pre svet príliš mocné a nebezpečné. V Ľadovom kráľovstve 2 musí dúfať, že sú dostatočné… Animovaný film.

Charlieho anjeli

23. novembra o 18:30, kino Mier

Keď inžinierka Elena zistí, že technológiu, ktorú vyvíjala, chce jej šéf predávať ako zbraň, rozhodne sa mu postaviť. Obráti sa na Charlieho anjelov, aby jej pomohli, a stane sa jednou z nich. Talentované, akčné a zvodné špiónky spolu musia zachrániť svet pred novou hrozbou, pričom dôverovať môžu jedine sebe a svojim schopnostiam. Akčná komédia USA.

Basketbal: Považská Bystrica – Levice

24. novembra o 14:00, telocvičňa SZŠ DSA Rozkvet

Basketbalisti IMC Slovakia Považská Bystrica obnovili seniorský tím, pričom vstup do sezóny im vyšiel parádne, keď vedú tabuľku. V úspešných výsledkoch chcú pokračovať.

Ženská na vrchole

24. novembra o 18:30, kino Mier

Trošku svojrázna, nezadaná majiteľka bio kaviarne Helena odchádza na popud svojej tety Ely s osemročným synom Mikulášom stráviť advent v pokoji na horách. Vďaka vlastnej roztržitosti či hre osudu sa však namiesto luxusného hotela ocitá vo vysokohorskej chate Samota, kde horal Richard sprostredkúva adrenalínové športy. Česká komédia so slovenskými hercami.

Čarovná moc rastlín

Vlastivedné múzeum

Výstava prezentuje čarovný svet byliniek a využitie ich zázračnej moci v ľudovej medicíne pri liečbe rôznych ochorení. Taktiež venuje pozornosť histórii liečivých rastlín a spôsobom ich pestovania a uskladňovania. Osobitná pozornosť je venovaná chráneným liečivým rastlinám, bylinným afrodiziakám a využitiu liečivých rastlín v záhrade. Výstavu potrvá do 22. novembra a pozrieť si ju môžete počas pracovných dní od 7.00 do 14.30 hod.

Ján Hlavatý – Farebné ilúzie

MG Art Galéria

Výstava Jána Hlavatého s názvom Farebné ilúzie potrvá v priestoroch galérie na Ulici M. R. Štefánika do 22. novembra. Galéria býva otvorená v utorok až piatok od 11:00 do 16:00.

Roman Ripka: Kráľovstvo Manínov

Kino Mier

Výstava horských fotografií, ktorej autorom je považskobystričan Roman Ripka – milovník hôr, skál a lezenia, člen horolezeckého klubu Manín v Považskej Bystrici. Popri lezení sa od roku 2016 venuje aj fotografovaniu. Najradšej fotí panorámy krajiny a zo športovej fotografie lezenie. Výstava potrvá do 25. novembra a pozrieť si ju môžete v pracovných dňoch od 8:00 do 16:00, v stredu až do 18:00 a počas prevádzky PX Centra.

30 rokov slobody – 17. november ´89

Kino Mier

Výstava autentických dobových materiálov – archívne dokumenty, mestská kronika, plagáty, materiály z regionálnych novín viažuce sa k novembru ´89. Výstava potrvá už len do 30. novembra a pozrieť si ju môžete v pracovných dňoch od 8:00 do 16:00, v stredu až do 18:00 a cez víkend počas podujatí v kine Mier.

Sledujte nás aj na našom Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť zaujímavý obsah z Považskej Bystrice a okolia.

Pozrite si výstavu v Považskej Bystrici k Novembru 1989.

Video: Filip Chudý / Zdroj: Dnes24.sk

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie