Filip Chudý Rôzne Iné športy

Športu chtiví Považskobystričania pozor: Cyklistické podujatie šité pre vás

Hlavne pre športovo založené rodiny z Považskej Bystrice a okolia je tu podujatie, ktoré ich zavedie do našej nádhernej prírody. A to nebude všetko.

Ilustračný obrázok k článku Športu chtiví Považskobystričania pozor: Cyklistické podujatie šité pre vás
Zdroj: Klub Pathfinder Pov. Bystrica

Občianske združenie Klub Prieskumník-Pathfinder v spolupráci s mestom pripravili na nedeľu 10. júna už 16. ročník akcie Na bicykloch okolo priehrady. Toto tradičné podujatie je určená pre všetkých priaznivcov rekreačnej cyklistiky a je vhodné aj pre rodiny s deťmi. V minulosti, ako tomu aj napovedá názov akcie, sa išlo okolo Priehrady mládeže v Nosiciach. Lenže kvôli modernizácii železnice museli organizátori hľadať nový okruh. V minulom roku mal preto premiéru ten okolo Manína, ktorý sa teraz zopakuje.

„Začíname registráciou od 9:00 a štartujeme o 10:00. Trasa začína od zeleno-bieleho stanu pri fontáne pri kine Mier, pokračuje cez Považskú Teplú do Manínskej tiesňavy, cez Kostolec a Praznov späť do Považskej Bystrice k zeleno-bielemu stanu, kde bude účastníkov čakať tradičné fajné občerstvenie,“ informovali organizátori podujatia.

Registrovať sa je možné na mieste, pričom treba prísť s vlastným bicyklom. Trasa má cca 25 km a je vhodná pre všetky typy bicyklov. Nejde o pretek, ale výlet. „Pôjdeme v pelotóne maximálne dvaja vedľa seba so sprievodnými vozidlami a policajným sprievodom. Nezabudnite si hlavne prilbu a dobrú náladu,“ uviedli organizátori.

Tí zároveň upozorňujú, že vzhľadom k stále sa zvyšujúcim bezpečnostným incidentom na cestách, je pre všetkých účastníkov prilba povinná, čiže aj pre dospelých. „Bez nej nie je možné zúčastniť sa podujatia,“ dodávajú.

Občerstvením v cieli má byť podľa stránky organizátora guláš, pričom je pripravené aj športové popoludnie. A to v podobe rôznych súťaží, netradičných športov pre deti a nebude chýbať ani prekvapenie.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Považskej Bystrice a okolia

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie