Nedeľa 21. júl 2019 Daniel  19 °C
Filip Chudý Rôzne Hádzaná

Športovú halu v Považskej vynovili: Pribudla v nej telocvičňa, FOTO

Považskobystrická športová hala má nové priestory na tréning našich hádzanárov. Tí pri ich tvorbe aj sami vysúkali rukávy.

Ilustračný obrázok k článku Športovú halu v Považskej vynovili: Pribudla v nej telocvičňa, FOTO
14
Galéria

V skladových priestoroch považskobystrickej športovej haly nachádzajúcich sa pod sektorom hostí vznikla telocvičňa s posilňovňou. Išlo o iniciatívu našich hádzanárov, pričom okrem sponzorov a mesta pomohlo aj OZ Ľudia pre hádzanú. Viaceré práce si pritom urobili hádzanári vo vlastnej réžii. „Tento priestor bol nevyužitý, preto som rád, že sme tu niečo také vytvorili. Je to zásluha všetkých, čo sa na tom podieľali. Hlavne treba poďakovať tým, ktorí tu pracovali aj na úkor svojho voľného času. Keď pomáhali vymaľovať, spraviť podlahy a ďalší kopec maličkostí, bez ktorých by to nebolo,“ povedal šéftréner mládeže MŠK Považská Bystrica Ján Beňadik.

„Snažili sme sa to spraviť tak, aby nešlo o klasickú posilňovňu, ale mohli sa tu odcvičiť všetky veci, ktoré v tréningovom procese potrebujeme. Ak by nebol priestor na tréning na ihrisku v hale, sme schopní presunúť tréning detí sem. Detí nám totiž pribúda a pribúdať aj bude, čiže sme tiež potrebovali zvýšiť tréningové kapacity,“ doplnil.

V rámci od minulého roka fungujúceho Regionálneho centra hádzanej Považská Bystrica sa totiž zamerali na nábor nových hádzanárov a skvalitnenie tréningového procesu, čo už prináša prvé ovocie. Napr. aj v tom, že na ZŠ Slovanská v Považskej Bystrici majú viac hádzanárov v športových triedach, resp. sa to prejavilo aj na počtoch mládežníckych reprezentantov. Doterajšie tréningové priestory športovej haly vzhľadom na zvýšený počet hádzanárov začali byť z toho dôvodu malé.

Mesto si preto podľa slov primátora Karola Janasa uvedomovalo požiadavku hádzanárskeho klubu na nové priestory pre posilňovňu. Tie najprv hľadali inde, ale nakoniec ich vytvorili v skladisku športovej haly. „Výborné bolo, že iniciatívy sa chytili samotní hádzanári, ktorí na tom začali pracovať. Mesto im na to prispelo sumou takmer 6000 eur. Bolo by sme radi, ak by aj ostatné športy v meste vedeli podobne využiť nevyužité priestory na športovanie,“ uviedol primátor.

Nová telocvičňa bude slúžiť všetkým hádzanárskym družstvám. Využívaná bude na koordinačné a kompenzačné cvičenia a posilňovanie. „Silová príprava v hádzanej je veľmi dôležitá, keďže pri tomto športe dochádza k veľkej záťaži na telo. Ak by teda športovec nebol dostatočne pripravený, zvýšilo by sa riziko zranení. Preto sa tu budeme zameriavať na silovú dynamiku, ktorá je hlavná súčasť kondičnej prípravy v hádzanej,“ konštatoval kondičný tréner Michal Ostrochovský.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Považskej Bystrice a okolia

Považskobystrická športová hala s novou telocvičňou: Takto vyzerá
14
Galéria

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk