Filip Chudý Basketbal Kultúra

Spojenie športu a kultúry ide dokopy: V centre Považskej pripravili šou

Centrum Považskej Bystrice čaká podujatie, ktoré ponúkne nielen športový, ale aj umelecký zážitok. Bude to zaujímavá šou.

Ilustračný obrázok k článku Spojenie športu a kultúry ide dokopy: V centre Považskej pripravili šou
Zdroj: PX Streetball

Občianske združenie Rezonancie pripravilo na sobotu 29. júna tretí ročník podujatia PX Streetball. To odštartuje pri fontáne v centrálnej mestskej zóne o 14:00. Okrem basketbalu vo formáte 3×3, ktorý bude na budúcoročnej olympiáde v Tokiu zaradený už aj do programu najväčšieho športového podujatia na svete, ponúkne tiež bohatý sprievodný program s hudobnými hosťami.

„Táto akcia je určená na to, aby spájala ľudí pre šport a kultúru pomocou pouličných športov. Bude sa hrať o to, aby si ľudia zašportovali, no pôjde hlavne o šou,“ povedal organizátor podujatia Jozef Kapec.

Ten ďalej uviedol, že registrácia tímov stále prebieha, preto presné počty účastníkov budú vedieť až priamo na mieste, keďže až tam sa bude uhrádzať štartovné vo výške 10 eur na osobu. Jednotlivé tímy musia oznámiť svoje názvy, počet hráčov a kategóriu. Tie sú vypísané tri. Konkrétne do 14 rokov, do 18 rokov a do 60 rokov.

Turnaju bude robiť hudobný sprievod DJ Lkama, pričom svoj koncert bude o 22:00 mať Tono S. „Ide o veľmi slušného rapera, ktorý nepoužíva vo svojich textoch vulgarizmy,“ doplnil organizátor PX Streetball.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Považskej Bystrice a okolia

Takto to na PX Streetball vyzeralo minulý rok.

Zdroj: YouTube.com

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie