Filip Chudý Kultúra

Spestrite si október: TOP akcie nového týždňa v Považskej Bystrici

Počas tohto októbrového týždňa môžeme v našom meste zažiť veľa zábavy. Čo sa bude konať?

Ilustračný obrázok k článku Spestrite si október: TOP akcie nového týždňa v Považskej Bystrici
Zdroj: TASR

Bystrický pub kvíz

8. októbra o 18:00, Havana music club

Vedomostná tímová hra obľúbená po celom svete. O čo ide? Vedieť viac než súper a dokázať, že si stále pamätáte niečo zo školských lavíc. Tradične múdre krčmové a barové rečí majú v tento večer dostať inú, súťaživú podobu.

Studená vojna

8. októbra o 18:30, kino Mier

V období budovania stalinovského Poľska, ale tiež modernej Európy sa odohráva príbeh veľkej osudovej lásky – speváčky Zuly a skladateľa Wiktora. Nedokážu spolu byť, ale zároveň sa neuveriteľne priťahujú a nevedia byť ani od seba. V kulisách Varšavy, Berlína a Paríža znie jazzová a folklórna hudba a Zula s Wiktorom rozohrávajú nádhernú, ale trpkú baladu, svoju vlastnú studenú vojnu.

Odborná prednáška Pavla Mičianika

9. októbra o 10:00, Považská knižnica

Odborná prednáška a prezentácia k projektu na tému vzniku Česko-Slovenska a maďarský boľševický vpád na Slovensko 1918–1919. Podujatie je súčasťou projektu ČSR – Čo Sa Robilo-Čo sa Robí.

Futbal: Považská Bystrica – Šamorín

10. októbra o 15:00, futbalový štadión

Považskobystričanom sa síce v tejto sezóne tretej ligy zatiaľ vôbec nedarí, ale náladu si môžu vylepšiť v Slovenskom pohári, v ktorom privítajú druholigový Šamorín. Postarajú sa o prekvapenie?

Klub Detskej Nádeje

10. októbra o 17:00, obchodná akadémia

Klub Detskej Nádeje už je aj v našom meste, pričom hľadá dobrovoľníkov (vek nad 18 rokov), ktorí majú čas a chuť tráviť svoj voľný čas s deťmi a spríjemňovať im chvíle strávené na detskom oddelení v NsP Považská Bystrica. Úvodné školenie sa uskutoční v stredu od 17:00.

Hokej: Považská Bystrica – Bratislava

10. októbra o 18:00, zimný štadión

Hokejisti Považskej Bystrice privítajú v dôležitom stretnutí HC Bratislava. Pôjde o súboj dvoch tabuľkových susedov. Ak panteri vyhrajú za tri body, pôjdu pred svojho súpera.

Smejko a Tanculienka: Hip hip hurá!

11. októbra o 17:00, kino Mier

Úplne nové predstavenie, kde sa konečne dozviete, ako sa Smejko a Tanculienka spoznali, skamarátili a možno prezradia aj oveľa viac v ich nových pesničkách a rozprávkach.

Prezentácia novej knihy Život Hradu Bystrica

12. októbra o 16:00, Považská knižnica

Prezentácia novej knihy Život Hradu Bystrica – Desaťročie nového panstva a tiež rozprávanie s členmi Združenia Hradu Bystrica o našom hrade.

Hell Fest: Park hrôzy

12. októbra o 18:30, kino Mier

Partia kamarátov si ide užiť do zábavného parku hrôzy. Uprostred strašidelných atrakcií ich ale začne terorizovať a prenasledovať skutočná hrozba. Maskovaný zabijak. Ako sa dovoláte pomoci na mieste, kde si všetci myslia, že šialenec, ktorý sa vás pokúša zabiť a likviduje vašich kamarátov, je súčasťou šou?

Voce Magna 2018

12. októbra o 19:30, farský kostol

Deviaty ročník súťažnej časti Medzinárodného festivalu zborového umenia Žilina Voce Magna 2018 zavíta aj k nám. Vystúpia u nás Wyrzyski Chór meski z Poľska a slovenský Ars Vocalis.

Hokejbal: Považská Bystrica – Pruské

13. októbra o 13:00, hokejbalové ihrisko

Vstup do sezóny sa hokejbalistom Považskej Bystrice vydaril, ale to sa dá povedať aj o Pruskom. Aj preto nás čaká nielen považské derby, ale aj šláger kola, keď v tabuľke druhý hostí tretieho.

Hádzaná: Považská Bystrica – Topoľčany

13. októbra o 18:00, športová hala

Po nešťastnej prehre v Šali sa chcú naši hádzanári opäť víťazne naladiť proti Topoľčanom, ktorým majú z minuloročného semifinále čo vracať.

Výstava prác študentov

ZUŠ IWK

Základná umelecká škola Imra Weinera Kráľa pozýva na výstavu prác študentov ateliéru pre dospelých. Výstava potrvá do 16. októbra.

Kabinet 26

MG ART Galéria

Považskobystrická MG ART Galéria pozýva na výstavu Kabinet 26. Vystavujú nasledovní autori: Renáta Galbavá. Alexandra Rosina, Jozef Pobočík. Výstava potrvá do 19. októbra.

Jozef Sádecký – Krajinou

Považská knižnica

Považská knižnica v Považskej Bystrici pripravila výstavu fotografií Jozefa Sádeckého s názvom Krajinou. Potrvá v jej priestoroch do 31. októbra.

V krajine drotárie

Považské osvetové stredisko

Výstava je venovaná rodu Jurovatých. Spoločne s ďalšími umelcami predstavia a priblížia svoje tvorivé zručnosti a prácu, ktorých výsledkom sú originálne výrobky a výtvarné diela. Ich úsilie a tvorivá práca dokazujú, že drotárstvo je v našej tradícii zakorenené dostatočne, len jeho pôvodný zvyčajne úžitkový význam sa presúva k tvorivej práci s materiálom. Výstava potrvá do 16. novembra, otvorená je pondelok – piatok od 9:00 – 16:00.

Ľuboš Ďurica: Nepál

Kino Mier

Autorská výstava fotografií považskobystrického autora venovaných Nepálu. Výstava potrvá do 17. novembra a pozrieť si ju môžete nasledovne: pondelok až piatok 8:00 – 16:00, streda 8:00 – 18:00, v sobotu a nedeľu počas podujatí v kine Mier.

Videl som všetky kostoly Slovenska

Vlastivedné múzeum

V rámci Dní európskeho kultúrneho dedičstva sa u nás koná výstava Zdenka Dzurjanina „Videl som všetky kostoly Slovenska“. Výstava formou fotografií, bannerov a veľkoplošnej mapy prezentuje kultúrne bohatstvo sakrálnej architektúry v Slovenskej republike. Výstava potrvá do 15. decembra a pozrieť si ju môžete v pracovné dni od 7:00 do 15:00.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Považskej Bystrice a okolia

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie