Filip Chudý Basketbal

Špecifická situácia: Považskobystričania o jednu súťaž prišli, druhá je otázna

Zo Slovenského pohára mužov sa odhlásili viaceré tímy z nižších súťaží, medzi nimi aj Považská Bystrica.

Ilustračný obrázok k článku Špecifická situácia: Považskobystričania o jednu súťaž prišli, druhá je otázna
Zdroj: Dnes24.sk

Systém basketbalového Slovenského pohára mužov prešiel vzhľadom na aktuálne opatrenia podstatnými zmenami. Zo súťaže sa odhlásilo desať družstiev z nižších súťaží, čím sa výrazne znížil objem zápasov potrebných ku kvalifikácii na Final Four (22. – 23. januára).

Bez tréningov a zápasov

Ako informovala hracia komisia Slovenskej basketbalovej asociácie (SBA), do 7. decembra umožnili klubom z 1. a 2. ligy odstúpiť zo súťaže bez finančného postihu. K tomuto kroku prišlo na základe faktu, že dlhodobo nie je možný riadny tréningový proces a nižšie súťaže sú prerušené až do odvolania.

Toto právo využili z 1. ligy IMC Slovakia Považská Bystrica, BKM SPU Nitra, Academic ŽU Žilina, BK Slovenský Orol Levoča, MŠK MBK Žiar nad Hronom, ŠKP BBC Banská Bystrica a BC Komárno. Z 2. ligy sa k ním pridali BK ŠPD Rožňava, MŠK Holíč a BBK Bánovce nad Bebravou. Neodhlásil sa len BK MŠK Kežmarok.

Špecifická situácia

„Mrzí nás, že sezóna neprebieha, aj keď zdravie je prvoradé. Dúfame, že sa vrátime do klasického zápasového kolotoča,“ povedal považskobystrický tréner Andrej Péli.

V prípade priaznivej situácie to však bude možné asi až v marci, keď by sa sezóna mohla odohrať v skrátenom formáte, aby nebola úplne stratená. „Je to však špecifická situácia, pretože je otázne, ako by to bez poriadnej prípravy vyzeralo. Verím tomu, že hráči by si radi zahrali a dali by do zápasov energiu, ale tiež bez zodpovednej prípravy by hrozili zranenia,“ doplnil Péli.

Pripomeňme, že prvoligová sezóna začala 11. októbra, ale stihlo sa odohrať len neúplné 1. kolo. Nehral sa zápas Považskobystričanov proti Komárnu. Predtým prebehla riadna príprava, v ktorej IMC Slovakia nastúpila doma aj proti Lučencu, aktuálne tretiemu tímu extraligovej tabuľky. V polovici októbra však prišla pre športové ligy stopka, výnimku majú len profesionálne súťaže.

Sledujte nás aj na našom Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť zaujímavý obsah z Považskej Bystrice a okolia.

Foto: ilustračné

Športové správy

Zdroj: Dnes24.sk/TASR

Najčítanejšie