Futbal

Smutná správa pre považskobystrický šport: Zomrel Stanislav Lieskovský (†54)

Vo veku 54 rokov zomrel odchovanec nášho futbalu a bývalý známy hráč a tréner Stanislav Lieskovský. Osudnou sa mu mala stať Afrika.

Ilustračný obrázok k článku Smutná správa pre považskobystrický šport: Zomrel Stanislav Lieskovský (†54)
Zdroj: TASR

Vo veku 54 rokov zomrel v nedeľu Stanislav Lieskovský, rodák z nášho mesta a odchovanec považskobystrického futbalu. V roku 1983 vo vtedajšom ZVL Považská Bystrica aj začal svoju kariéru futbalistu a odohral za nás 85 zápasov. O jeho smrti informoval na svojom oficiálnom webe klub DAC Dunajská Streda, kde tiež v minulosti pôsobil.

Stanislav Lieskovský (5. novembra 1964 – 9. decembra 2018) začínal s futbalom v rodnej Považskej Bystrici, odkiaľ v roku 1985 prestúpil do Sparty Praha. Počas štyroch rokov získal s „rudými“ dva majstrovské tituly a rovnako dvakrát vyhral Československý pohár. Do Dunajskej Stredy prišiel pred jarou 1989 a okrem ročného pôsobenia v izraelskom Beitare Jeruzalem (1991/1992) v nej pôsobil až do roku 1993. Za DAC odohral celkovo 58 prvoligových stretnutí, strelil dva góly. Neskôr hrával za HFC Humenné, FC Nitra, Švarc Benešov, 1. FK Příbram, ZŤS Dubnica a na záver kariér v nemeckých a rakúskych kluboch. Usadil sa na Žitnom ostrove a viackrát sa vrátil do DAC v pozícii trénera. Viedol mládežnícke tímy a v sezóne 2006/2007 robil asistenta trénera pri A-mužstve.        

Lieskovský trénoval v rôznych kútoch sveta, naposledy v Kinshase, hlavnom meste Konžskej demokratickej republiky. Na jeseň tohto roka prijal angažmán v tamojšej druhej najvyššej súťaži. Podľa informácií DAC práve tam dostal maláriu, na dôsledky ktorej v nedeľu večer náhle zomrel.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Považskej Bystrice a okolia

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR/Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie