Filip Chudý Iné športy

Slovensko so zlatým hetrikom: Podieľali sa na ňom aj Považskobystričania

Hokejbalisti Slovenska získali tretí titul majstra sveta za sebou. Tento úspech má aj výrazný považskobystrický podpis.

Ilustračný obrázok k článku Slovensko so zlatým hetrikom: Podieľali sa na ňom aj Považskobystričania
Zdroj: HBK PROTEF Považská Bystrica

Slovenskí hokejbalisti zvíťazili vo finále MS v Pardubiciach nad Kanadou 6:4 a získali tretí titul majstra sveta v rade za sebou, celkovo ide o ich štvrtý titul svetových šampiónov. Veľkú zásluhu na tom mali aj odchovanci Považskej Bystrice a slovenské obranné piliere 35-ročný Pavol Blahút, ktorý aktuálne pôsobí v klube Leaders Ružinov, a tiež 33-ročný Roman Bujdák, hráč HBK PROTEF Považská Bystrica. V našom klube v tejto sezóne pôsobili aj 27-ročný brankár Michal Mišovec a 24-ročný útočník Lukáš Piják.

Považskobystričania Pavol Blahút a Roman Bujdák sa podieľali na kompletnom zlatom hetriku, keďže na ihrisku pomohli k titulom z MS 2013 v Kanade, MS 2015 vo Švajčiarsku a aj k tomu tohtoročnému zo svetového šampionátu v Česku. „V kútiku duše som tento tretí titul v sérii možno aj očakával, hoci som o tom nechcel nahlas hovoriť. Ale stalo sa to skutočnosťou a je to výborný pocit,“ povedal Bujdák, trojnásobný majster sveta.

„Všetky tri tituly majstra sveta si vážim rovnako. Pri prvom si to možno človek ani tak neuvedomí, pri druhom je už trochu skúsenejší, no a pri tom treťom už cítime aj zodpovednosť, aby sa to podarilo opäť. Každý z nich mal niečo do seba a všetky boli rovnako ťažké,“ vyjadril sa úspešný hokejbalista z nášho mesta.

Bujdák bol zároveň aj asistentom kapitána, preto sa mu dostalo veľkej pocty, že mohol zdvihnúť jeden z dvoch pohárov, ktoré slovenskí hokejbalisti získali. „Pocity, ktoré som v tom okamihu prežíval, sa dajú ťažko opísať, to musí človek zažiť. Mal som na tele zimomriavky a prežíval jeden z najkrajších pocitov športovej kariéry. Odmalička sme športovali a ja som mal to šťastie, že sa mi niečo také podarilo a mohol som si zaspievať po víťazstve slovenskú hymnu,“ vyjadril sa skúsený obranca.

Ako nám ďalšej prezradil, oslavovalo sa aj v autobuse smerom domov, no zároveň verí, že sa ešte ako mužstvo stretnú a oslávia tento úspech, ktorý je o to cennejší, že MS majú podľa neho stúpajúcu úroveň, a to nielen v návštevnosti, ale aj v celkovom zabezpečení a mediálnom pokrytí. Do Pardubíc sa vydalo povzbudiť našich chlapcov aj množstvo Považskobystri­čanov, čo si hráči cenili. „Prišli ma pozrieť rodičia, čo ma potešilo, taktiež aj známi, o ktorých som ani nevedel, že prídu, preto to bolo také cenné,“ doplnil Bujdák.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Považskej Bystrice a okolia

Môže vás zaujímať:

Športová hala sa roztancovala: Považskobystričanky ukázali svoj talent, FOTO

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM

Najčítanejšie