Šport Iné športy

Slováci sa medzi elitou nestratili: Na Považí si vybojovali cenné kovy, FOTO

Cesty v Púchovskom okrese boli dejiskom Európskeho pohára v paracyklistike. Kvalitné výsledky zaznamenali aj slovenskí reprezentanti.

Ilustračný obrázok k článku Slováci sa medzi elitou nestratili: Na Považí si vybojovali cenné kovy, FOTO
Zdroj: TASR/Radovan Stoklasa

Slovenskí paracyklisti Juraj Práger s Jánom Gálikom zvíťazili v pretekoch s hromadným štartom na podujatí Európskeho pohára v paracyklistike skupiny MB, ktorý sa konal v Púchovskom okrese. V spojenej skupine WH3+WH5 žien zvíťazila Anna Oroszová. Informovala o tom oficiálna stránka Slovenského paralympijského výboru (SPV).

Časovka

V časovke jednotlivcov na 14-kilometrovej trati Púchov – Lednické Rovne – Púchov bol v skupine MB bol opäť najrýchlejší slovenský tandem Juraj Práger – Ján Gallik, ktorý zvíťazil aj v celkovom hodnotení. Prvé miesta obsadili aj Ondrej Strečko (MC5, štartoval len v časovke) a Anna Oroszová (WH3). Informoval SPV.

Zo Slovákov sa na pódium ešte dostali Daniel Kukľa (MH4+MH5: 2. miesto) a Jaroslav Švestka (MC1 – MC3: 3. miesto), pre ktorého boli preteky v Púchove návratom k súťažnej paracyklistike po dlhých šiestich rokoch.

Veľmi dobre zorganizovaný Európsky pohár v Púchove (kategória C1) bol jedným z mála pretekov medzinárodného kalendára UCI, ktorý sa kvôli korona kríze podarilo zorganizovať a zúčastnilo sa ho takmer 70 pretekárov z ČR, Poľska, Nemecka, Slovinska, Grécka, Rakúska a Slovenska.

Sledujte nás aj na našom Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť zaujímavý obsah z Považskej Bystrice a okolia.