Filip Chudý Rôzne

Sláva považskobystrických motocyklov ožije: Pripravená aj spanilá jazda mestom

Prehliadka motocyklov vyrábaných v našom meste, to je podujatie Považskobystrický motocykel. Aký bude tento ročník?

Ilustračný obrázok k článku Sláva považskobystrických motocyklov ožije: Pripravená aj spanilá jazda mestom
Zdroj: Dnes24.sk

Posledný augustový deň bude patriť 11. ročníku podujatia Považskobystrický motocykel. V sobotu približne od 9.00 h do 12.00 h bude pešia zóna pred kinom Mier plná motocyklov, ktoré sa vyrábali v bývalých Považských strojárňach. Ako je už zvykom, každý ročník je venovaný niektorému motocyklu, pričom od roku 2018 sa predstavujú prototypy.

„Pokračujeme v ich predstavovaní. Minulý rok to bol VM Mistral, tentoraz to bude elektomoped Elstar. Je to 45-ročný elektromoped, ktorý vznikol v Považskej Bystrici v roku 1974,“ povedal Zdenko Metzker III., predseda organizujúceho Veterán Klubu Manín.

Ako ďalej uviedol, jazda zručnosti na podujatí zostáva, ale menia manínsky okruh. „Ten bol v minulých dvoch ročníkoch jazdou pravidelnosti v centrálnej mestskej zóne. Tento rok však pôjde do mesta ako spanilá jazda. Prejazd mestom pôjde po Okružnej ulici k areálu strojární, odtiaľ cez Kukučínovu a Partizánsku ulicu k Tescu, tam sa otočíme smerom k nemocnici a pôjdeme späť do centra mesta,“ opísal Metzker III.

Registrácia podľa jeho slov dopredu nie je, ale ak bude pekné počasie, potom očakávajú, že príde asi 60 účastníkov na motocykloch. Pre kinom Mier tak prebehne výstava historických motocyklov, budú sa hodnotiť najkrajšie motocykle, pripravený je aj program pre deti a tiež predaj odbornej literatúry.

Veterán Klub Manín tiež prispeje k oslavám 90. výročia vzniku Považských strojární, ktoré prebehnú vo štvrtok 29. a v piatok 30. augusta v priestoroch KC Cooltajner a jeho okolí (areál Domu kultúry OZK v Považskej Bystrici). Konkrétne v piatok bude výstava a tiež krst knihy Babetta a Korado I & 2 od Zdena Metzkera st.

Ľudia si tak do priestorov Cooltajneru budú môcť prísť pozrieť aj vystavované motorky. „Pôjde o desať motocyklov, ktoré budú znázorňovať základný prierez výroby motocyklov v Považských strojárňach. Nepôjde o špeciály a prototypy, ale proste základný sortiment, ktorý chronologicky ukáže tunajšiu výrobu. Od prvého motocykla v roku 1947 až po posledný v roku 2005,“ doplnil predseda VKM.

Sledujte nás aj na našom Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť zaujímavý obsah z Považskej Bystrice a okolia.

Takto to vyzeralo počas minulého ročníka.

Video: Filip Chudý / Zdroj: Dnes24.sk

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie