Filip Chudý Šport Iné športy Video

Šláger ovládli Považskobystričania: Ukázali, že sú veľké mužstvo, VIDEO a FOTO

V šlágri Slovenskej hokejbalovej extraligy zvíťazila Považská Bystrica nad obhajcom titulu zo Skalice. Prinášame pozápasové ohlasy.

Video: Filip Chudý / Zdroj: Dnes24.sk

Hokejbalisti HBK PROTEF Považská Bystrica vyhrali v repríze finále z minulej sezóny nad Skalicou 6:2, čím sa jej aspoň trochu revanšovali. Navyše sa vďaka tejto výhre prepracovali už na druhé miesto tabuľky, keď na prvých Záhorákov strácajú štyri body.

Podľa slov domáceho trénera Simona Tesku nevstúpili do zápasu dobre a súper bol v prvej tretine lepší. „V kľúčových momentoch nám pomohol v bráne Peter Buliš, ktorý nás podržal paradoxne hlavne pri našich presilovkách, keď mal súper nájazdy. Do tretej tretiny sme vstúpili lepšie, využili presilovky a radujeme sa z výhry. Výsledok tomu síce nezodpovedá, ale bol to veľmi ťažký zápas,“ povedal tréner HBK PROTEF.

„Je to veľmi cenné víťazstvo. Skalica je majster a pre každého je ťažkým súperom. Rovnako aj pre nás. Ale my sme ukázali, že sme veľké mužstvo a chybičky nás nerozhodia, naopak, zomkne nás to,“ konštatoval považskobystrický tréner.

O výhre rozhodli jeho zverenci v tretej tretine, ktorú vyhrali 4:0. „Neviem, či to bol nás najlepší úsek v sezóne, ale určite bola táto tretina podľa našich predstáv. Hlavne sme hrali dobre v presilovkách, dostupovali súperových hráčov, nešetrili krokom, čo spôsobilo, že súper sa v tejto časti hry k ničomu nedostal,“ doplnil Teska s tým, že je rád, že sa nikto nezranil, keďže pri daždivom počasí sú čiary na považskobystrickom ihrisku nebezpečné.

Domáceho útočníka Andreja Miškeho tešilo, že pomohol tímu k víťazstvu. „V prvej tretine sme boli zaspatí a súper nás vo všetkom predčil. Potom nám však tréner niečo povedal, zlepšili sme pohyb, začalo nám to tam padať a porazili sme nášho najväčšieho rivala, čo je super pocit. Hlavne tretia tretina nám vyšla veľmi dobre, možno až na 90 % nám v nej všetko vychádzalo. Ako každé, aj toto víťazstvo nám pomôže,“ vyjadril sa náš produktívny hráč.

Medzi lídrov v extraligových štatistikách patrí aj Matúš Lipták, ktorý proti Skalici strelil hetrik. Tešili ho však hlavne získané tri body, keďže sme porazili lídra tabuľky, ktorý mal veľký náskok. „Takto sme naňho trochu dotiahli, navyše sme im mali čo vracať za zápas v Skalici, preto sme vďačný za túto výhru. Bolo to trochu napäté, ale ja mám takéto zápasy rád. Ďakujeme fanúšikom, že nás prišli povzbudiť aj v takomto počasí. Posielajú nám obrovskú energiu a hráčom sa hneď lepšie hrá, keď ich niekto takto podporuje,“ uviedol Lipták.

PROTEF Považská Bystrica – Hokejmarket Skalica 6:2 (0:1, 2:1, 4:0)
Góly: Lipták 3, Miške, T. Čičala, Rufati – Kadlečík, Lukačovič

Sledujte nás aj na našom Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť zaujímavý obsah z Považskej Bystrice a okolia.

FOTO: Repríza finále pre Považskú Bystricu, ktorá porazila Skalicu
9
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie