Futbal

Skvelý žreb: Na úvod považské DERBY, potom prídu Petržalka a Slovan

Do nového ročníka Slovenského pohára – Slovnaft Cupu sa prihlásilo 229 tímov. Viaceré aj z nášho regiónu, pričom žreb im prial.

Ilustračný obrázok k článku Skvelý žreb: Na úvod považské DERBY, potom prídu Petržalka a Slovan
Zdroj: TASR/Pavel Neubauer

Do nového, už 52. ročníka Slovenského pohára – Slovnaft Cupu 2020/2021 sa prihlásilo o jedno mužstvo viac ako v uplynulej edícii. O trofej v budúcej sezóne tak zabojuje spolu 229 tímov, ktoré hrajú od 5. ligy až po Fortuna ligu plus dvaja víťazi oblastných pohárov.

Zaujímavý formát

Prvé kolo je na programe na prelome júla a augusta, fanúšikovia sa v ňom môžu tešiť na 101 zápasov. Nezapoja sa do neho ešte tie najväčšie lákadla, mužstvá najvyššej súťaže a II. ligy. Tie sú už tradične nasadené do 2. kola. „Prvé kolo je založené na regionálnom princípe, to znamená, že sa medzi sebou stretnú spravidla len mužstvá z jedného regiónu. Dvojice prvého kola si žrebujú samotné regióny, následne sa vytvorí pavúk, ktorý je platný aj pre ďalšie dve kolá. Od štvrtého kola sa už každé ďalšie žrebuje samostatne,“ ozrejmil pre oficiálny web SFZ vedúci oddelenia riadenia súťaží Miroslav Richtárik po žrebe 1. kola.

Po koronakríze sa ukazuje, že klubom na Slovensku futbal veľmi chýbal. Poukazuje na to aj fakt, že do 52. ročníka Slovenského pohára sa prihlásil o jeden tím viac, ako do predošlého. „Som rád, že sa koronavírus negatívne neprejavil na počte prihlásených. Ukazuje sa, že Slovnaft Cup v takomto formáte, pri ktorom môžu kluby z regionálnych súťaží v ďalších kolách privítať na domácom ihrisku súpera z Fortuna ligy prípadne II. ligy, je pre tímy zaujímavý,“ povedal Richtárik.

Prémie a odmeny

Aj v sezóne 2020/2021 budú súperiť kluby o zaujímavé finančné a materiálne odmeny. „Víťaz Slovnaft Cupu zinkasuje odmenu 50 000 eur, zdolaný finalista 20 000 eur a neúspešní semifinalisti po 5000 eur. Najúspešnejší klub z regionálnych futbalových zväzov získa finančnú odmenu 3000 eur, pokiaľ nepostúpi do semifinále. Okrem toho dostanú mužstvá, ktoré sa zapoja do 1., resp. 2. kola zápasové lopty, domáci klub päť a hosťujúci tri,“ dodal vedúci oddelenia riadenia súťaží.

Derby a bratislavské lákadlá

Po ročnej prestávke sa prihlásila aj MŠK Považská Bystrica, ktorá minulý pohárový ročník vynechala, keďže sa chcela sústrediť na ligový boj o postup, ten však nevyšiel. Teraz ju na úvod čaká derby na pôde TJ Plevník – Drienové (2. augusta o 17.00 h), kde nastúpila aj pred dvomi rokmi a vyhrala tam 4:0.

Víťaz tohto súboja sa stretne v domácom prostredí proti druholigovému FC Petržalka. Žreb z toho pohľadu mimoriadne prial zvyšným klubom z nášho regiónu, pretože je isté, že minimálne k jednému z nich zavíta ďalší slávny klub z hlavného mesta, ktorým bude obhajca trofeje a aktuálny majster ŠK Slovan Bratislava. Najprv ho privíta víťaz súboja Brvnište – Beluša, pričom Slovan, ak postúpi, zavíta ešte aj do jednej z týchto štyroch obcí – Horná Poruba, Kvašov, Pruské, Prečín. Dubnica a Púchov sa zapoja do súťaže až od 2. kola.

Žreb 1. kola Slovenského pohára

 • TJ Plevník – Drienové – MŠK Považská Bystrica
 • TJ Vápeč Horná Poruba – TJ Spartak Kvašov
 • TJ Považan Pruské – TJ Partizán Prečín
 • TJ Slovan Brvnište – FK Beluša

Žreb 2. kola Slovenského pohára

 • postupujúci z OŠK Likavka/MFK Dolný Kubín – MŠK Púchov
 • postupujúci z TJ Plevník – Drienové/MŠK Považská Bystrica – FC Petržalka
 • postupujúci z TJ Družstevník Ivanka pri Nitre/OFK 1948 Veľký Lapáš – FK Dubnica nad Váhom
 • postupujúci z TJ Vápeč Horná Poruba/TJ Spartak Kvašov – postupujúci z TJ Považan Pruské/TJ Partizán Prečín
 • postupujúci z TJ Slovan Brvnište/FK Beluša – ŠK Slovan Bratislava

Žreb 3. kola Slovenského pohára

 • postupujúci z FK Nižná/TJ Družstevník Dlhá nad Oravou/OŠK Bešeňová/FK Rakytovce – postupujúci z OŠK Likavka/MFK Dolný Kubín/MŠK Púchov
 • postupujúci z TJ Slovan Skalité/MŠK Kysucké Nové Mesto/FK Predmier/TJ Tatran Krásno nad Kysucou – postupujúci z TJ Plevník – Drienové/MŠK Považská Bystrica/FC Petržalka
 • postupujúci z FK Kolárovo/FKM Nové Zámky/FC Mosap Klasov/ŠK Nevidzany – postupujúci z TJ Družstevník Ivanka pri Nitre/OFK 1948 Veľký Lapáš/FK Dubnica nad Váhom
 • postupujúci z TJ Vápeč Horná Poruba/TJ Spartak Kvašov/TJ Považan Pruské/TJ Partizán Prečín – postupujúci z TJ Slovan Brvnište/FK Beluša – ŠK Slovan Bratislava

Poznámka: Uvádzame iba žreb klubov spadajúcich geograficky pod ObFZ Považská Bystrica. Ostatné kluby, ktoré pôsobia v 3. až 5. lige sa tiež mohli prihlásiť, ale neurobili tak.

Sledujte nás aj na našom Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť zaujímavý obsah z Považskej Bystrice a okolia.

Futbal Slovensko: viac aktuálnych správ z futbalu

Takto to vyzeralo v pohárovom zápase Plevník – Drienové – Považská Bystrica v lete 2018.

Zdroj: Dnes24.sk

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk/TASR

SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM

Najčítanejšie