Filip Chudý Hádzaná

Skvelé víťazstvo Považskobystričanov: História klubu prepísaná

Vynikajúci výsledok uhrali v Srbsku hádzanári Považskej Bystrice, keď sa im podarilo dobyť pôdu slávneho súpera. Aké sú ohlasy?

Ilustračný obrázok k článku Skvelé víťazstvo Považskobystričanov: História klubu prepísaná
Zdroj: MŠK Považská Bystrica

Hádzanári MŠK Považská Bystrica sa dočkali po vyše deväťročnom čakaní ďalšieho víťazstva na európskej scéne. Po minuloročných dvoch remízach s Vogoščou z Bosny a Hercegoviny, pričom predtým osem rokov európsky pohárový zápas nehrali, prišlo mimoriadne cenné víťazstvo 31:23 z pôdy slávneho Partizanu Belehrad, ktorý je spolu s Crvenou zvezdou Belehrad s deviatimi majstrovskými titulmi najúspešnejším mužstvom srbskej hádzanárskej histórie. Navyše ide o historicky najvyššie víťazstvo Považskej Bystrice na pôde súpera v pohárovej Európe.

Za celý tím vyslovil veľkú spokojnosť s výsledkom tréner Václav Straja, podľa ktorého pred stretnutím taký jednoznačný výsledok nečakali. „No podarilo sa nám to, čo sme chceli, čiže z kvalitnej obrany mať rýchly prechod dopredu, vďaka čomu sme si vypracovali už v prvom polčase náskok. Boli sme efektívni v útoku, čo sa týka streľby a priklonilo sa k nám aj šťastie, čo sa týka žrdí a odrazených lôpt,“ prezradil Straka s tým, že chalani zabojovali a zaslúžene získali taký náskok.

Stúpajúca tendencia

A hoci by sa mohlo zdať, že osemgólový náskok je už dostatočný, tréner Straka v žiadnom prípade nepovažuje postup do osemfinále Vyzývacieho pohára za vybavený. „Partizan Belehrad je kvalitný súper a v hádzanej stačí veľmi málo, aby za pár minút bola dráma. Máme to síce rozohrané veľmi dobre, ale ešte jeden ťažký zápas nás čaká,“ doplnil Straka.

„Myslím, že to nebol náš najlepší výkon v sezóne. Po analýze zápasu som totiž videl, že ešte sa dá veľa zlepšiť. Po reprezentačnej pauze máme za sebou tri zápasy, v ktorých je viditeľná stúpajúca tendencia, pričom verím, že to tak bude pokračovať,“ odpovedal Straka na otázku, či podali v Belehrade najlepší výkon v tejto sezóne.

Veria v podporu z tribún

K hre tímu pomohol aj návrat hráčov, keď už v základnej zostave sa predstavili dlhšie absentujúci Petrovia Tumidalský (stred obrany) a Jurák (ľavé krídlo). „Ich návrat nám pomohol, aj keď ešte nie sú v top forme. Ale kľúčové bolo to, že sa viac-menej darilo všetkým ôsmim hráčom, ktorých sme v Belehrade točili,“ povedal Václav Straka, ktorý verí, že zdravotný stav kádra sa bude len zlepšovať.

No teraz dávajú Považskobystričania sobotnú pohárovú odvetu bokom, pretože sa koncentrujú na stredajší extraligový šláger s Topoľčanmi. Ich malou nevýhodou môže byť cestovanie a nabitý program, no výhodou zas podpora domácich tribún. „Výsledok z Belehradu má veľkú odozvu, ľudia ho zaregistrovali. Verím tomu, že nás prídu podporiť na oba zápasy, pretože tie budú pre chalanov ťažké, no práve podpora z tribún im môže pomôcť,“ dodal Václav Straka.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Považskej Bystrice a okolia

Môže vás zaujímať:

Považskobystri­čania sa chcú posilniť: V pláne je návrat odchovancov klubu

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie