Kultúra

Sima Martausová o Vianociach: Rodáčka z Považskej Bystrice pripravila koncert

Obdobie Vianoc je pre speváčku Simu Martausovú jedným z najkrajších a najradostnejších v roku. Pripravila koncert Vianoce v Tatrách.

Ilustračný obrázok k článku Sima Martausová o Vianociach: Rodáčka z Považskej Bystrice pripravila koncert
Zdroj: TASR

Vianočné obdobie je pre speváčku Simu Martausovú jedným z najkrajších a najradostnejších v roku. Užíva si aj bežné radosti, ktoré sú so sviatkami pokoja spojené. Dokonca aj vo svojom repertoári má viacero vianočných piesní. Okrem Vianoc a hudby tiež miluje Vysoké Tatry a aj preto sa rozhodla tieto tri veci spojiť na svojom povianočnom koncerte v slovenských veľhorách. Za svojich blízkych považuje aj svojich fanúšikov a koncert Vianoce v Tatrách, ktorý absolvuje už 29. decembra v Tatranskej Lomnici, venuje aj im. Informovala PR manažérka Janka Marczellová.

„Ako veriaca Vianoce vnímam najmä z toho duchovného hľadiska. Teším sa z narodenia Krista, ale zároveň si na vianočnom období užívam aj tie malé bežné radosti, ako je pečenie koláčikov, varenie punču, stretávanie sa s blízkymi,“ uviedla pre médiá speváčka.

Rodáčka z Považskej Bystrice, ktorá už viac ako sedem rokov profesionálne teší fanúšikov svojou hudbou, vydala v roku 2019 už svoj piaty album s názvom Len tak sa stíšim, na ktorom sa nachádza aj hit Nenahraditeľná v akustickej verzii či duet s Adamom Ďuricom Holubička. Počas tatranského vianočného koncertu zaznejú pesničky nielen z tohto albumu, ale aj z tých predchádzajúcich. Sviatočnú atmosféru umocnia skladby, ktoré oslavujú azda najkrajší čas roka.

„Mám zložených viac vianočných vlastných piesní, tak sme si povedali, že do playlistu zaradíme aj tie. Budeme hrať napríklad aj Vianočné šalalí, kde sa ľudia môžu zapojiť, ale aj vážnejšie a pomalšie vianočné piesne, ktoré som zložila,“ hovorí Sima. Či mladá speváčka zaspieva aj ďalšie známe vianočné piesne alebo koledy z pera iných umelcov zostáva zatiaľ pod rúškom tajomstva. Okrem vianočne ladených pesničiek však plánuje zahrať aj úplné novinky z albumu, ktorý práve pripravuje.

Tatranský koncert bude mať nádych vianočnej atmosféry. Vystúpi na ňom so svojou kapelou a vokalistkou, bude jednoduchý, komorný a intímny. „Na všetkých, s ktorými sa stretneme na našom koncerte v Tatrách, sa veľmi teším, verím, že prežijeme krásny, pokojný, hudobný večer v prírode. Prajem každému požehnané vianočné obdobie a radosť a pokoj do srdca,“ posiela speváčka odkaz všetkým ľuďom dobrej vôle.

„Tatry milujem, a preto sa teším, že budem mať koncert práve v krásnom prostredí hôr.“ Sima však nie je len obyčajným milovníkom veľhôr. V minulosti už zdolala Lomnický či Gerlachovský štít, no najväčšie sústo, ktoré zvládla, bol Mont Blanc v Savojských Alpách, ktorý považuje za jeden z najväčších adrenalínových zážitkov vo svojom živote. Tam si siahla na dno svojich síl, no úspešne prekonala sama seba. Aj preto majú veľhory jej obrovský rešpekt a obdiv. Zároveň je rada, že jedny má tak blízko a rada sa do nich vracia.

Sledujte nás aj na našom Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť zaujímavý obsah z Považskej Bystrice a okolia.

Zdroj: TASR

Najčítanejšie