Filip Chudý Rôzne

Sezóna na Podhradskom mori odštartovaná: Koľko bude stáť vstupné?

Mimoriadne obľúbeným miestom na letný oddych sa v našom okolí stal areál Podhradské more. Zistili sme, čo je nové.

Ilustračný obrázok k článku Sezóna na Podhradskom mori odštartovaná: Koľko bude stáť vstupné?
Zdroj: Dnes24.sk

Jazero Podhradské more v Považskom Podhradí, ktoré sa nachádza medzi kanálom Vážskej kaskády a Váhom v lokalite Prúdy, je od minulého víkendu už otvorené. Uviedla to Jarmila Tabačková, predsedníčka OZ Podhradské more. „Nakoľko počasie praje, voda je teplá a slnko hreje, tak sme predčasne otvorili už počas víkendu. V prvé dni sa ale vstupné ešte nevyberalo,“ ozrejmila.

„Podhradské more je sprístupnené vždy za pekného a teplého počasia, keď prší je zatvorené. Oficiálna sezóna na ňom štartuje v sobotu 15. júna a potrvá do 15. septembra. Otvorené bude každý deň od 9:30 do 19:00, no môže byť v prípade potreby otvorené aj dlhšie,“ povedala Tabačková.

Čo sa týka vstupného, pre deti bude 1 € a pre dospelých 2 €. „Permanentky dostanú tí, ktorí nám darovali dve percentá z daní, pričom budú mať na celú sezónu vstup zdarma,“ doplnila Tabačková s tým, že bufet s chladenými nápojmi bude fungovať od piatku počas celého leta.

Pripravené sú tiež už aj dve toalety, k dispozícií sú taktiež lehátka, ktoré si môžu ľudia zapožičať, pribudol aj nový kôš na basketbal. Rieši sa však ešte prístupová cesta, ktorú budú upravovať. „Jamy a výtlky na ceste pri diaľnici sú opravené. Ešte však treba zapracovať na poľnej ceste, ktorá vedie k areálu,“ dodala predsedníčka OZ Podhradské more.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Považskej Bystrice a okolia

V sobotu sa tiež otvorilo letné kúpalisko v Považskej Bystrici.

Video: Filip Chudý / Zdroj: Dnes24.sk

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie