Hádzaná

Senzačný obrat v závere: Nádej na play-off hádzanárov MŠK stále žije!

V tejto sezóne mali hádzanári MŠK Považská Bystrica kopu smoly. Veľa stretnutí im ušlo v závere, ale v stredu to už nedovolili. V Nových Zámkoch otočili na oko stratený zápas, na čom mali veľkú zásluhu hráči z druhej vlny.

Ilustračný obrázok k článku Senzačný obrat v závere: Nádej na play-off hádzanárov MŠK stále žije!
Zdroj: Dnes24.sk

Začnime na konci, pretože v predposlednej minúte za stavu 32:32 strelil víťazný gól Andrej Firit, ktorý ho videl takto: „Mali sme nacvičenú akciu, ktorá nám vyšla. Mal som pred sebou prázdnu bránu, tak som dal gól,“ povedala spojka MŠK s úsmevom.

Dôvody obratu

No do smiechu nebolo určite ani jemu v 44. minúte, keď Nové Zámky vyhrávali 29:24. „Bojovali sme od začiatku zápasu až do konca. Ten priebeh bol síce taký, že sa skóre stretnutia menilo, pričom oni nám v tej polovici druhého polčasu trochu ušli. No nám v tejto fáze zachytal brankár, dali sme ľahké góly z protiútokov, dotiahli sme to na dva góly a verili sme tomu, že môžeme vyhrať. Aj obrana hneď inak vyzerala. Víťazný gól sme dali minútu a pol pred koncom, potom sme súpera ubránili a posledný útok už len držali loptu,“ zhodnotil rozhodujúcu fázu stretnutia Firit.

Lepší zápas

Ten svoj prvý gól strelil až v 43.minúte, keď približne v tom čase aj nastúpil, no aj tak sa stal s piatimi gólmi najlepším strelcom Považanov z hry. „Mne sa hralo dobre, bol to jeden z tých lepších zápasov v sezóne, dá sa povedať, že čo som chytil, z toho som dal gól,“ skonštatovala spokojne ľavá spojka MŠK.

Obrana a protiútoky

Druhým gólovým hrdinom záverečných minút bol pivot Anton Hároník. Aj on, podobne ako Firit, naskakuje do stretnutí väčšinou z lavičky. No ako vidieť, aj z takejto pozície sa dá zápas výrazne ovplyvniť. „Prehrávali sme nedlho pred koncom o päť gólov. No začali sme lepšie brániť a dávali góly z protiútokov,“ začal svoje hodnotenie zápasu Hároník. Tu treba podotknúť, že v protiútokoch sa darilo práve aj jemu. Hároník strelil v zápase tri góly, ale všetky v posledných ôsmich minútach. „Bol to trochu lepší zápas pre mňa v tejto sezóne,“ povedal skromne, pričom dodal: „Dúfam, že nás to nakoplo, lebo teoretická šanca na play-off ešte je. Budeme čakať na zaváhanie Šale,“ skonštatoval na záver

Najbližšie proti Prešovu

Výrazne pomôcť si naši hádzanári môžu už najbližší utorok, keď o 18:00 hostia majstra z Prešova, proti ktorému môžu len získať. „Šanca poraziť Prešov je, len musíme podať dobrý výkon, veľa hráčov musí hrať nadštandardne a Prešov tiež nemôže mať svoj deň,“ povedal Hároník, pričom Andrej Firit sa vyjadroval takmer totožne.

Foto: ilustračné (Barbora Talačová)

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie