Šport Iné športy

Sen sa stal skutočnosťou: Považská Bystrica je majstrom Slovenska! FOTO

Dlhoročná snaha priniesla ovocie. Považskobystrickí hokejbalisti sa dočkali vytúženého majstrovského titulu.

Ilustračný obrázok k článku Sen sa stal skutočnosťou: Považská Bystrica je majstrom Slovenska! FOTO
36

Hokejbalisti HBK PROTEF Považská Bystrica sa stali prvýkrát v histórii majstrami Slovenska. Vo finálovej sérii Slovenskej hokejbalovej extraligy (ShbE) triumfovali nad víťazom základnej časti LG Green Staff Bratislava v sérii 3:0 na zápasy. V hlavnom meste vyhrali prvé dve stretnutia 3:2 po predĺžení a 4:3. V domácom prostredí využili hneď prvý majstrovský mečbal, keď zvíťazili 3:2 po predĺžení.

Postupka

Zavŕšili tak medailovú postupku. Pred dvoma rokmi získali bronz, minulý rok striebro a teraz sa dočkali vytúženého zlata.

Ide len o štvrtý majstrovský titul pre Považskú Bystricu v kolektívnom športe. Prvé tri získali hádzanári v rokoch 2002, 2003 a 2006. Po 14 rokoch sa o veľkú radosť postarali hokejbalisti.

SHbE finále play-off

Tretí zápas

PROTEF Považská Bystrica – LG Green Staff Bratislava 3:2 po predĺžení (0:0, 1:0, 1:2 – 1:0)
Góly: 27. Poliaček (Lipták), 37. Oravec, 46. Poliaček – 31. Fumač, 34. Vavro

Zostava Považskej Bystrice: Buliš – Lukáč, M. Bednár, Dejneka, Kukučka, Bujdák, Bušovský, Andráško – Škrabko, L. Bednár, Demáček – Oravec, Svitana, Teplický – L. Ďurkech, Rufati, Piják – Lipták, Švantner, Poliaček – Drábik, Miške, Šamaj

Sledujte nás aj na našom Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť zaujímavý obsah z Považskej Bystrice a okolia.

Pozrite si aj foto z majstrovských osláv. Ohlasy na úspech v článku nižšie.