Zdroj: Dnes24.sk

Z Považskobystričanov sršal elán: Pochvalu dostali aj od súpera, VIDEO

V začínajúcom sa ročníku hrajú hádzanári Považskej Bystrice s veľkou chuťou. Dobrý výkon podali aj proti východniarom.

Hádzaná Video
Hádzaná Video

Z Považskobystričanov sršal elán: Pochvalu dostali aj od súpera, VIDEO

V začínajúcom sa ročníku hrajú hádzanári Považskej Bystrice s veľkou chuťou. Dobrý výkon podali aj proti východniarom.

Zdroj: Dnes24.sk

Hádzanári MŠK Považská Bystrica zvíťazili v 3. kole Slovnaft handball extraligy nad nováčikom HK Košice 31:18. Domáci tréner Václav Straka uviedol, že sa na zápas poctivo pripravovali. „Súper mal oproti nám o niečo skúsenejších, vyšších aj ťažších hráčov. Hráči po rozbehu taktiku dodržali. S veľmi dobrou obranou a spoľahlivým Kovačinom sme sa dostali do pohody a celý zápas kontrolovali,“ povedal.

„Po prvej desaťminútovke sme sa upokojili a potom to malo veci, ktoré sme chceli. Čiže hrať rýchlu hádzanú, čo sa darilo a môžeme byť spokojní,“ konštatoval Straka.

Už proti ŠKP

Považskobystričanom proti Košiciam chýbali dve opory. Anur Burnazovič je zranený a Sergej Petričenko absentoval pre rodinné dôvody. „Burnazovič by sa mal po reprezentačnej prestávke zapojiť plnohodnotne. Petričenko by mal hrať už proti ŠKP Bratislava,“ ozrejmil považskobystrický tréner.

Tento klub privítame v sobotu 26. septembra o 18.00 hod. „Bratislavčania sa posilnili, čo sa týka vlastne skoro všetkých našich súperov. Musíme ísť do toho s plnou koncentráciou. Bude to ťažký zápas, pretože súper získal dvoch či troch reprezentantov. Ale už sa na zápas tešíme a určite sa naň pripravíme,“ doplnil tréner MŠK

S elánom

Hosťujúci tréner Martin Lipták po stretnutí podotkol, že od úvodu bolo vidieť, že domáci sa na nich pripravili. „Hrali s mladíckym elánom, jazdili od úvodu a my sme sa ešte nepresadili ani proti Kovačinovi. Chytil hneď päť našich striel, do toho prišli brejky, odskočili nám a na ihrisku bolo už len jedno mužstvo,“ vyjadril sa s tým, že Považská Bystrica hrala veľmi dobre.

Energia a mladosť na domácej strane sa podľa Liptáka dá eliminovať skúsenosťou. „Tú síce máme, ale z našej strany to nebolo dobré. Bolo to mdlé. Prejavilo sa to už v prvom polčase proti Hlohovcu. Ja osobne viem prehrávať, ale veľmi ma mrzí, keď moje mužstvo dá hlavy dole, čo sa teraz stalo,“ dodal.

MŠK Považská Bystrica – HK Košice 31:18 (15:7)

MŠK: Kovačin 1, Dobroň – Chovanec, Sloboda 1, Bystrický 3, Ivanicja 7, Maliar, Jurák 1, Briatka 7/3, Štefina 2, Zábavačík 1, Urík 1, Vallo 5, Valášek, Gardian 2
HK: Blicha, Popčák – Dani, Hriňák 1, Pekár 3, Melich 1, Baláž, Tumidalský 8, M. Ľoch 1, E. Ľoch 2, Takáč, Maguška, Šiška 1, Guzy 1 Rozhodovali: Mandák – Rudinský, vylúčení: 2 – 5, 7 m hody: 3/3 – 0/0, 280 divákov

Sledujte nás aj na našom Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť zaujímavý obsah z Považskej Bystrice a okolia.

Pozrite si aj zábery z duelu.

FOTO: MŠK Považská Bystrica - HK Košice 31:18
7
Galéria
Zdroj: Barbora Talačová
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín