Filip Chudý Šport Iné športy

Rozprávka pokračuje: Skvelí fanúšikovia dotlačili Považskú k medaile! VIDEO

Hokejbalisti Považskej Bystrice prepísali históriu klubu, k čomu im výrazne pomohla aj podpora od našich fanúšikov. Ako sú na tom pred semifinále?

Ilustračný obrázok k článku Rozprávka pokračuje: Skvelí fanúšikovia dotlačili Považskú k medaile! VIDEO
Zdroj: Milan Kováčik

Rozprávková sezóna hokejbalistov HBK PROTEF Považská Bystrica pokračuje. Nielenže premiérovo vyhrali základnú časť tohto ročníka extraligy, ale už sa navyše dostali prvýkrát do semifinále play-off, keď vo štvrťfinále vyradili ŠKB Martin 3:1 na zápasy. To znamená, že už v tejto chvíli majú istú historickú medailu. Ak by totiž aj v semifinále nestačili na LG ABhokej Bratislava, získajú bronz. No Považskobystričania sa s ním nechcú uspokojiť. Semifinálová séria štartuje počas víkendu v našom meste dvoma zápasmi (21. a 22. apríla o 13:00).

„Sme radi, že sa nám podarilo dosiahnuť takýto úspech. Už aj z chalanov odpadol tlak z toho, že sme išli do play-off z prvého miesta. Po postupe cez prvého súpera môžeme byť uvoľnenejší. Všetkým sme tak dokázali, že základná časť nebola náhoda. Ale určite sa so semifinále teraz neuspokojíme a chceme ísť ďalej,“ povedal manažér klubu Martin Kolek.

Ten si semifinálového súpera nevyberal, keďže toto sú štyri najlepšie kluby sezóny a každý má svoju kvalitu. Navyše nešetril chválou na adresu považskobystrických fanúšikov, ktorí vycestovali počas víkendu do Martina. „Fanúšikovia boli fantastickí, aj vďaka nim sme vyhrali v Martine oba zápasy. Myslím si, že toto na zápase vonku v slovenskej lige nemalo obdobu. Dúfame, že aj doma budeme mať plno a atmosféra bude nezabudnuteľná, k tomu ale musíme dať aj impulz z ihriska. Nech všetci fanúšikovia prídu cez víkend na oba zápasy v bielom, aby sme si priblížili finálový sen,“ uviedol.

Pred štvrťfinále v Martine pripravil klub autobusové výjazdy pre fanúšikov, ktoré sa stretli s dobrou odozvou. „Pred domácimi zápasmi semifinále sme pripravili biele tričká zo špeciálnej edície play-off 2017/18, aby sa fanúšikovia prepojili s hráčmi, ktorí budú hrať v bielych dresoch. Vyrobených je ich sto, pričom za prvý deň sme ich predali takmer dve tretiny,“ prezradil Kolek.

Podľa jeho slov sa mužstvo dostáva späť k jesenným výkonom. „Nechcem to zakríknuť, ale výrazne sme sa priblížili k tomu, ako by naša forma mala vyzerať. Na začiatku jari to síce nebolo úplne ono, ale teraz je to v poriadku. Veríme, že nám to vydrží ešte šesť víťazných zápasov… Nejaké šrámy síce máme, veď je to play-off, ale konkrétni nebudeme. Čo sa týka posíl na semifinále, niečo ešte v talóne máme, uvidíme, či sa to podarí, ale viac dopredu neprezradíme,“ do­dal.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Považskej Bystrice a okolia

Považská postúpila do semifinále: V Martine jej pomohli aj fanúšikovia
1
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie