Rôzne

Robotníci nahradili návštevníkov: Kúpalisko v Považskej s toboganom kamikadze, FOTO

Považskobystrické kúpalisko rekonštruujú počas leta. Čo sa na ňom zmenilo?

Ilustračný obrázok k článku Robotníci nahradili návštevníkov: Kúpalisko v Považskej s toboganom kamikadze, FOTO
10
Galéria
Zdroj: TASR/Radovan Stoklasa

Letné kúpalisko v Považskej Bystrici tento rok svoje brány neotvorí. Magistrát mesta využil toto obdobie na jeho rekonštrukciu. Obnovou prešla fólia v oboch bazénoch, strojovňa či ihrisko, v areáli pribudnú i nové šmykľavky.

Typ kamikadze

„Najväčšie problémy nám robili bazénové fólie, cez ktoré nám už pretekala voda. Oba bazény tak prešli kompletnou rekonštrukciou bazénových fólií, jednak veľký plavecký bazén a malý detský,“ priblížil primátor Karol Janas.

K zmene prišlo aj v priestore areálu. „Jednak tam bola veľmi stará šmykľavka, ktorú sme demontovali, pretože už nespĺňala statické požiadavky. Nahradí sa úplne novou, typom kamikadze. Zároveň sme sa rozhodli, že tam osadíme ešte nový tobogan pre menšie deti a do detského bazéna príde nová šmykľavka,“ spresnil Janas.

Plážová hádzaná

V spolupráci s občianskym združením Ľudia pre hádzanú sa zrekonštruovalo miestne športovisko tak, aby tam bolo možné hrať aj plážovú hádzanú. Doteraz tam bol len plážový volejbal, teraz pribudnú i ďalšie športy.

Mestské športové kluby v rámci svojich kapacít vybudovali nový altánok. Kompletnou rekonštrukciou prejde aj strojovňa a ďalšie technické zázemie. Rekonštrukciu by mal dodávateľ ukončiť do začiatku septembra.

Sledujte nás aj na našom Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť zaujímavý obsah z Považskej Bystrice a okolia.

Zábery z kúpaliska, kde sú počas tohto leta namiesto návštevníkov robotníci.

OBRAZOM: Považskobystrické kúpalisko rekonštruujú
10
Galéria
Zdroj: TASR/Radovan Stoklasa
Zdroj: TASR

Tento článok nie je možné komentovať.

Rýchle správy

Najčítanejšie