Ilustračný obrázok k článku Reprezentačné trampoty: Macháč s koronavírusom, Ďuriš sa ospravedlnil, Ivanicja čaká
Zdroj: Barbora Talačová

Reprezentačné trampoty: Macháč s koronavírusom, Ďuriš sa ospravedlnil, Ivanicja čaká

Slováci proti Čechom bez Macháča a Daniho, vyradil ich koronavírus. Chýbať bude aj Ďuriš, pričom štart Ivanicju je otázny.

Filip Chudý Hádzaná
Filip Chudý Hádzaná

Reprezentačné trampoty: Macháč s koronavírusom, Ďuriš sa ospravedlnil, Ivanicja čaká

Slováci proti Čechom bez Macháča a Daniho, vyradil ich koronavírus. Chýbať bude aj Ďuriš, pričom štart Ivanicju je otázny.

Ilustračný obrázok k článku Reprezentačné trampoty: Macháč s koronavírusom, Ďuriš sa ospravedlnil, Ivanicja čaká
Zdroj: Barbora Talačová

Do nominácie hádzanárov Slovenska na decembrové sústredenie zasiahol koronavírus i rodinné dôvody. Hlavný tréner národného tímu Peter Kukučka nominoval 18-členný káder, ale ako už býva zvykom opäť zasiahla vyššia moc a reprezentácia sa nezíde v pôvodne ohlásenom zložení.

Slováci si veľa oddychu počas vianočných sviatkov neužili, už v sobotu predpoludním mali zraz v Trenčíne pred decembrovým sústredením, ktorým začnú fázu prípravy plánovanú v období na prelome kalendárnych rokov. „Pre pozitívne testy na koronavírus nám vypadli pivot maďarského Egeru Šimon Macháč a tiež Jakub Dani z HK Košice, ktorému som chcel dať šancu na pravej spojke. Okrem toho nepríde ani tvorca hry maďarského Gyöngyösu Ľubo Ďuriš, ktorý sa ospravedlnil z rodinných dôvodov,“ poskytol informácie pre web slovakhandball.sk Kukučka.

Môžu ešte prísť

Z nominácie teda vypadli dvaja odchovanci považskobystrickej hádzanej, zatiaľ však len na december.

„Ľubo Ďuriš sa ospravedlnil z rodinných dôvodov. Konzultoval som to s ním, nechcel v náročnej situácii, ktorú priniesol život, nechať manželku samu. Uvidíme, ako to bude a kedy sa k nám bude môcť pripojiť,“ uviedol pre slovakhandball.sk Kukučka.

Ten má na decembrový zraz vo výbere duo pivotov Martin Slaninka – Boris Rešovský, ale výpadok Šimona Macháča s Dominikom Kalafutom mu narušil plány. „Macháčovi končí koncom roka karanténa, keď bude v poriadku, tak by sa začiatkom januára k nám azda mohol pripojiť. Páčila sa mi jeho spolupráca so Slaninkom na postoch zadákov. Tam budeme teraz musieť využiť alternatívy s Kubom Mikitom či Lukášom Urbanom ako šéfmi obrany. Zapracujeme na tom a pokúsime sa nájsť najlepšiu dvojičku. Uvidíme, ako sa to vyvinie. V pláne je aj zmena systému obrany z 0–6 na vysunutú či posunutú alebo na 1–2–3,“ uviedol reprezentačný tréner.

Ivanicja potrebuje povolanie

K zloženiu tímu dodal: „Ešte nie sú doriešené administratívne záležitosti s Ivanicjom a Birdahičom. Obaja už majú slovenské pasy, ale Medzinárodná hádzanárska federácie (IHF) potrebuje súhlas od ich materských zväzov. Neviem, či sa to stihne do 29. decembra. Bez ohľadu na to chceme, aby prišli na zraz a absolvovali s nami tréning. Ak sa to vybaví, budú aj hrať.“

Reprezentanti SR hneď na úvod zrazu absolvovali povinné testovanie v Ilave. Po troch dňoch prípravy si Slováci v utorok 29. decembra od 16.00 hod. zmerajú v Trenčíne sily v derby s Českom. Stretnutie so začiatkom od 16.00 h si budú môcť pozrieť hádzanárski fanúšikovia prostredníctvom priameho televízneho prenosu na RTVS (Dvojka).

Po krátkom voľne budú slovenskí hádzanári pokračovať v príprave na domáce majstrovstvá Európy 2022. Zídu sa 2. januára 2021 v Bratislave a 4. januára večer sa presunú do Györu, kde si 7. a 8. januára dvakrát zmerajú sily s Maďarmi. Druhý januárový blok sa začne 11. januára, Slováci budú bývať v Galante a 15.-16. januára sa pred televíznymi kamerami stretnú v Šali s Rumunskom. Tretí blok je v pláne od 18. januára v Bratislave, miestom tréningov bude nová hala vedľa Domu športu, pričom 20. a 21. januára (pôvodne 21. a 22.) príde na rad dvojzápas s maďarským výberom do 21 rokov.

Aktualizovaná nominácia

Brankári: Marián Žernovič (FTC Budapešť/Maď.), Michal Martin Konečný (Grundfos Tatabánya/Maď.)
Pivoti: Martin Slaninka (HSC Suhr Aarau/Švaj.), Boris Rešovský (ŠKP Bratislava)
Krídla: Martin Briatka, Ljubomyr Ivanicja (obaja MŠK Považská Bystrica), Daniel Polák (HKM Šaľa), Dávid Mišových (HáO TJ Slovan Modra)
Spojky: Lukáš Urban (C’Chartres Métropole Handball/Fr.), Jakub Prokop (Budakalász Kézilabda ZRT/Maď.), Jakub Mikita (FTC Budapešť/Maď.), Marek Korbel (CSM Fagaras/Rum.), Tomáš Tschur (HáO TJ Slovan Modra), Derviš Birdahič (ŠKP Bratislava), Patrik Hruščák (Košice Crows)

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Športové správy

Zdroj: TASR/Dnes24.sk
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM
Najčítanejšie

SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM

SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM
Najčítanejšie