Ilustračný obrázok k článku Reprezentácia s považskobystrickým zastúpením: Vrcholí boj o miesta na ME
Zdroj: TASR/Jakub Kotian

Reprezentácia s považskobystrickým zastúpením: Vrcholí boj o miesta na ME

Tréner slovenskej hádzanárskej reprezentácie Peter Kukučka nominoval na prípravné zápasy so Srbskom.

Filip Chudý Hádzaná
Filip Chudý Hádzaná

Reprezentácia s považskobystrickým zastúpením: Vrcholí boj o miesta na ME

Tréner slovenskej hádzanárskej reprezentácie Peter Kukučka nominoval na prípravné zápasy so Srbskom.

Ilustračný obrázok k článku Reprezentácia s považskobystrickým zastúpením: Vrcholí boj o miesta na ME
Zdroj: TASR/Jakub Kotian

Po septembrovom krátkom zraze sa slovenskí hádzanárski reprezentanti zídu opäť na prelome októbra a novembra. Tentoraz už na sústredení v rámci asociačného termínu, realizačný tím tak bude mať k dispozícii hráčov aj zo zahraničných klubov. Hlavný kouč Peter Kukučka nominoval na sústredenie od 31. októbra do 6. novembra 20-členný káder, v ktorom sú len štyria zástupcovia domácich extraligových tí­mov.

Jedným z nich je hráč MŠK Považská Bystrica Martin Briatka. Už tradične sú v nominácii aj traja považskobystrickí odchovanci – Marián Žernovič, Šimon Macháč a Ľubomír Ďuriš. Nechýbajú ani donedávna ešte hráči MŠK Ivanicja s Burnazovičom.

Bez Szücsa

„Mal som v hlave ešte jedno meno. Stále som dúfal, že to vyjde s Csabom Szücsom. Pred dvoma týždňami mi napísal, že zo zdravotných dôvodov definitívne nebude pokračovať v národnom tíme. Veľmi ma to mrzelo. Vedel som, že ho sužovali zdravotné problémy, a preto som ho ani nechcel volať na všetky predchádzajúce zrazy. Komunikovali sme spolu a veril som, že by nás na posledné dva pred šampionátom mohol posilniť. Žiaľ, nestane sa tak," uviedol Kukučka pre oficiálny web Slovenského zväzu hádzanej (SZH).

„Ešte je tu takisto Oli Rábek. Teraz síce nie je v nominácii. Mal však dlhý výpadok a ja dúfam, že bude fit a dá sa fyzicky dokopy. Všetci ostatní nominovaní sú prakticky stálice za posledné obdobie. Samozrejme, rozmýšľali sme aj nad ďalšími menami, ale na niektorých postoch je veľká konkurencia. Na zraz však nemôžeme pozvať 36 hráčov, nie je čas na pokusy. Mužstvo sa buduje nejaký čas a nebol väčší dôvod meniť zostavu," dodal lodivod slovenského tímu.

Správy z Považskej Bystrice a okolia

Tvorba kádra na ME

Kukučka zároveň potvrdil, že pri určovaní konečnej nominácie na ME (13. – 30. 1. 2022) bude vychádzať zo súčasného kádra. „Dá sa povedať, že áno, ale vždy ešte môže niekto vyskočiť či zlepšiť sa. Toto však bude gro družstva, z ktorého budeme vyberať. Keď sa stretneme v decembri a januári, už k veľkým zmenám nepríde. Chémia tímu sa tvorí dlhšiu dobu a do šampionátu zostávajú už len dva mesiace."

Slováci budú od pondelka 1. novembra v Topoľčanoch trénovať väčšinou dvojfázovo. Previerkou ich formy pred kontinentálnym šampionátom budú aj dva prípravné zápasy so Srbskom. Prvý odohrajú v piatok 5. novembra o 20.00 h v topoľčianskej Mestskej športovej hale. Odveta sa uskutoční v sobotu 6. novembra o 18.00 h za zatvorenými dverami novej športovej haly na Junáckej ulici v Bratislave. „Bola to požiadavka srbskej strany, keďže si chcú niečo skúšať. My to využijeme rovnako," dodal Kukučka.

Nominácia Slovenska

Nominácia hádzanárov Slovenska na sústredenie a prípravné zápasy so Srbskom (31. 10. – 6. 11. 2021):

brankári: Teodor Paul (USAM Nimes Gard/Fr.), Marián Žernovič (FTC Budapešť/Maď.), Michal Martin Konečný (BM Ángel Ximénez Puente Genil/Šp.)
pivoti: Dominik Kalafut (HSG Nordhorn-Lingen/Nem.), Martin Slaninka (HSC Suhr Aarau/Švaj.), Šimon Macháč (SBS-Eger/Maď.)
krídla: Tomáš Urban (TSV GWD Minden/Nem.), Ľubomir Ivanicja (SPR Górnik Zabrze/Poľ.), Martin Briatka (MŠK Považská Bystrica), Lukáš Péchy (HC Sporta Hlohovec)
spojky: Jakub Prokop (Viveros Herol BM Nava/Šp.), Martin Potisk (ThSV Eisenach/Nem.), Marek Kováčech (Handball Sportunion Leoben/Rak.), Lukáš Urban (Grundfos Tatabánya KC/Maď.), Ľubomír Ďuriš (HE-DO B.Braun Gyöngyös/Maď.), Jakub Mikita (FTC Budapešť/Maď.), Marek Korbel (Talent Plzeň/ČR), Anur Burnazovič (TJ Sokol Nové Veselí/ČR), Tomáš Rečičár (Tatran Prešov), Patrik Hruščák (HK Košice)

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Športové správy

Zdroj: TASR/Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín