Filip Chudý Rôzne Práca

Rekordne nízka nezamestnanosť na Slovensku: Ako to vyzerá v Považskobystrickom okrese?

Nezamestnanosť je momentálne vôbec najnižšia v novodobej histórii Slovenska. Zaujímalo nás, ako je to konkrétne v našom okrese.

Ilustračný obrázok k článku Rekordne nízka nezamestnanosť na Slovensku: Ako to vyzerá v Považskobystrickom okrese?
Zdroj: TASR

Miera evidovanej nezamestnanosti na Slovensku v máji tohto roka dosiahla 7,35 %. Medzimesačne sa znížila o 0,39 percen­tuálneho bodu (p. b.) a medziročne klesla o 2,10 p. b.

Čísla sú rekordne nízko

Informoval o tom v utorok 20. júna na tlačovej konferencii generálny riaditeľ Ústredia práce, sociálnych vecí a rodiny (ÚPSVR) Marián Valentovič za účasti predsedu vlády SR Roberta Fica (Smer-SD) a ministra práce Jána Richtera (Smer-SD).

„Nikdy v novodobej histórii Slovenska od roku 1992 nebola nižšia nezamestnanosť ako v máji 2017. Miera evidovanej nezamestnanosti v máji tohto roku bola nameraná (na úrovni) 7,35 %, pričom rekord sme mali v lete roku 2008, kedy miera evidovanej nezamestnanosti bola 7,36 %,“ povedal Fico.

Ako je na tom náš okres?

Posledná štatistika Úradu práce, sociálnych vecí a rodiny (ÚPSVaR) o vývoji nezamestnanosti za máj 2017 prezrádza, ako je to na území okresu Považská Bystrica.

V okrese Považská Bystrica bolo k máju zaregistrovaných 1 641 uchádzačov o zamestnanie. V rámci mesiaca ich pribudlo 208 a ubudlo 344. Ekonomicky aktívne obyvateľstvo v našom okrese štatistika vyčíslila na 32 191 obyvateľov. Miera evidovanej nezamestnanosti u nás činí 5,10 percenta.

Pre porovnanie, v susednom Púchovskom okrese sa miera evidovanej nezamestnanosti v máji vyšplhala na 3,51 %, v Ilavskom okrese to bolo 3,29 %, v okrese Bytča 7,01 % a v okrese krajského Trenčína 3,04 %.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Považskej Bystrice a okolia

Môže vás zaujímať:

Výročie Považskej Bystrice: Pozrite si dvojdňové oslavy na FOTKÁCH

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR/Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie