Filip Chudý Šport Iné športy

Rekordná Nikoleta Trníková (17): Mladá Považskobystričanka smeruje na ME, FOTO

Plavkyňa Nikoleta Trníková z považskobystrickej mestskej časti Považská Teplá potvrdila svoje talent a dobrú formu. Pred sebou má veľký šampionát.

Ilustračný obrázok k článku Rekordná Nikoleta Trníková (17): Mladá Považskobystričanka smeruje na ME, FOTO
3
Galéria

Počas druhého novembrového víkendu sa v dánskom Esbjergu konal otvorený národný plavecký šampionát v 25-metrovom bazéne. Zúčastnil sa ho aj 10-členný výber slovenskej juniorskej reprezentácie, pričom najviac radosti nám urobila 17-ročná Nikoleta Trníková. Plavkyňa Považskobystrického plaveckého oddielu (PBPO) a členka Národného športového centra sa dokázala sa presadiť aj medzi dánskou seniorskou špičkou.

Ako uvádza PBPO na svojej stránke, Trníková sa predstavila v celkovo šiestich individuálnych disciplínach, pričom vždy zaplávala osobný rekord. Jej celková bilancia bola: 4-krát prekonaný juniorský slovenský rekord, 4-krát A-finále, 2-krát 3. miesto, 1-krát 4. miesto, 1-krát 6. miesto) a tri zaplávané limity decembrové majstrovstvá Európy v krátkom bazéne v Glasgowe.

„Som spokojná so všetkými výsledkami, ktoré som tam zaplávala. Na všetkých tratiach som totiž dosiahla osobné rekordy, čo ma potešilo,“ povedala mladá považskobystrická plavkyňa.

Tá sa teraz podľa vlastných slov chystá sa na ME v Glasgowe. „Na ne som sa kvalifikovala už nedávno, teraz som však pridala ďalšie limity v iných disciplínach. Aktuálne sa tak pripravujem na tento šampionát. Medzitým ma čaká už len juniorský šampionát v Trenčíne počas budúceho týždňa. Následne sa predstavím až na majstrovstvách Európy,“ doplnil Trníková.

Plnenie limitov je ukončené, pričom A-limit má na 200 m prsia a 200 m polohové preteky, „béčko“ má na 100 m polohové preteky. „Je však pravdepodobné, že budem plávať aj iné disciplíny. Ide o 100 m prsia a 400 m polohové preteky. Na dlhej polohovke som zaplávala béčkový limit ešte minulý rok,“ vysvetlila talentovaná športovkyňa.

Limity a rekordy Nikolety Trníkovej z Esbjergu

  • 200 m prsia: dopoludnia 2:23,60 min – slovenský juniorský rekord, finále: 2:23,21 min – slovenský juniorský rekord, splnený A-limit na ME, 3. miesto
  • 200 m polohové preteky: dopoludnia 2:13,99 min – slovenský juniorský rekord, finále: 2:13,50 min – slovenský juniorský rekord, splnený A-limit na ME, 3. miesto
  • 100 m polohové preteky: 1:02,26 min – splnený B-limit na ME, 4. miesto
  • 50 m prsia: 32,46 s – osobný rekord
  • 100 m znak: 1:03,98 min – osobný rekord

Sledujte nás aj na našom Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť zaujímavý obsah z Považskej Bystrice a okolia.

Zábery z Esbjergu – Nikota Trníková a jej tréner Karel Procházka.

FOTO: Nikoleta Trníková a jej tréner Karel Procházka po úspechoch v Esbjergu
3
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie