Rôzne

Referendum je neplatné: O výstavbe skladu na skok od Považskej rozhodnú poslanci

Referendum proti zmene územného plánu, ktoré mohlo zabrániť výstavbe logistického parku v známej obci, je neplatné. Rozhodovať tak budú poslanci.

Ilustračný obrázok k článku Referendum je neplatné: O výstavbe skladu na skok od Považskej rozhodnú poslanci
Zdroj: TASR

Miestne referendum o zmene územného plánu obce Visolaje súvisiace s výstavbou skladu pneumatík v priemyselnom parku je neplatné. Informoval o tom starosta obce Vincenc Hrenák. V sobotnom (15. 6.) miestnom referende odpovedali obyvatelia obce na otázku Odmietate výstavbu logistického parku (investícia firmy LOG Property, a. s. vo Visolajach v lokalite Zámlynie) a s tým súvisiacu zmenu Územného plánu č. 3 obce Visolaje? Zo 769 oprávnených voličov sa na referende zúčastnilo 345 Visolajčanov, odovzdali 342 platných hlasovacích lístkov. Účasť na miestnom referende dosiahla 44,86 percenta. Zmenu územného plánu odmietlo 304 voličov, za zmenu bolo 38 obyvateľov obce.

„Hlas ľudu dokázal, že viac ľudí z obce je za výstavbu v priemyselnom parku. Teraz je na poslancoch obecného zastupiteľstva, ako budú hlasovať o zmene územného plánu. Zmena územného plánu je v procese prípravy, dúfam, že do konca roka o ňom bude rozhodovať obecné zastupiteľstvo,“ povedal Hrenák.

Podľa hovorkyne investora Viery Jurčiovej zobrala spoločnosť LOG Property výsledky referenda na vedomie. „Teraz je na poslancoch obecného zastupiteľstva, ako bude postupovať a hlasovať pri rozšírení územného plánu,“ skonštatovala Jurčiová.

Referendu vo Visolajach predchádzala petícia. Člen petičného výboru Ján Palkech vníma výsledky referenda „dosť nešťastne“. „Skončilo to tesne, chýbalo 40 občanov, aby bolo referendum platné. Sčítanie hlasov ukázalo, že 90 percent účastníkov referenda výstavbu odmietlo. Účasť nedosiahla 50 percent, je to smutné. Je teraz na poslancoch, či budú hlasovať v prospech občanov, alebo rozhodnú skôr v prospech investora,“ doplnil Palkech.

Logistická spoločnosť LOG Property chce v priemyselnom parku v obci Visolaje postaviť na ploche približne 85 000 štvorcových metrov sklad pneumatík pre spoločnosť Continental. Časť obyvateľov obce sa obáva zvýšenia intenzity dopravy či možnosti znečistenia životného prostredia. Celková investícia predstavuje približne 40 miliónov eur, výstavbou skladu vznikne 240 pracovných miest. Výstavbou skladových priestorov získa obec ročne viac ako 50 000 eur na dani z nehnuteľnosti a ďalšie benefity v podobe výstavby chodníka, finančnej podpory futbalového oddielu a dobrovoľného hasičského zboru.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Považskej Bystrice a okolia

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie