Filip Chudý Iné športy

Rasťo (22) z Považskej so životným úspechom s trpkou príchuťou: Čo sa stalo? VIDEO

Mladý horský cyklista zjazdár z nášho mesta Rastislav Baránek dosiahol najväčší úspech svojej doterajšej kariéry. Prečo po ňom leží v nemocnici?

Ilustračný obrázok k článku Rasťo (22) z Považskej so životným úspechom s trpkou príchuťou: Čo sa stalo? VIDEO
7
Galéria

Najväčší úspech v doterajšej kariére dosiahol na štvrtých tohtoročných pretekoch iXS European Downhill Cup (EDC) v horskej cyklistike 22-ročný Považskobystričan Rastislav Baránek. Člen Kellys Factory Teamu dosiahol v českom Špičáku svoje vôbec prvé víťazstvo v pretekoch Európskeho pohára. V konkurencii 136 pretekárov zajazdil víťazný čas 3:12,220 a druhého Rakúšana Kolba porazil o 82 tisícin sekundy. „Určite je to môj doteraz najväčší úspech v kariére. Pred pretekmi som mal cieľ dostať sa do elitnej desiatky, pričom som aj očakával, že by som mohol takto skončiť, ale s víťazstvom som určite nepočítal,“ povedal Baránek.

Bolo mu pritom podľa vlastných slov jedno, že to bolo s minimálnym náskokom, lebo keď sa dozvedel o svojom víťazstve, nadobudol vynikajúci pocit. „Pritom som vôbec nečakal, že táto jazda by mohla stačiť na víťazstvo. No keď som si uvedomil, že aké to bolo tesné, tak to bolo vlastne šťastie v nešťastí, vzhľadom na to, čo sa mi stalo,“ uviedol náš horský cyklista, ktorý v cieli nepríjemne spadol, rozsekol si kožu na kolene nad jabĺčkom a narazil obličky. Zašívali ho v plzenskej nemocnici a aktuálne je ešte do štvrtka na pozorovaní v Piešťanoch ohľadom obličiek.

„Sám seba sa pýtam, či tá bolesť stála za víťazstvo, ale keď si naň spomeniem, tak asi áno. Pretože to bol naozaj super pocit,“ vyjadril sa Baránek, ktorý si kvôli nepríjemnému pádu ani nemohol prevziať cenu na stupňoch pre víťazov, keďže ho odviezli do nemocnice.

Nepríjemný pád sa mu stal po prejdení cieľovej čiary, keď začal brzdiť. „Vtedy som sa uvoľnil, keďže po troch minútach jazdy je človek unavený. Lenže v tom som dostal ranu do predného kolesa, asi vďaka nejakej jame či kameňu, následne mi spadla ľavá ruka z riadidiel, na základe čoho som to neustál a už som sa len váľal po zemi ani neviem ako,“ opísal mladý Považskobystričan.

Rasťo Baránek (22) z Považskej vyhral preteky EP: Zábery z víťaznej jazdy
1
Galéria

Toto zranenie ho podľa jeho slov vyradí na minimálne dva-tri týždne, kvôli čomu zrejme nestihne majstrovstvá Slovenska, čo ho mrzí, keďže mal na nich vysoké ambície. No na septembrové finálové preteky seriálu EDC v rakúskom Leogangu by mal byť v poriadku. „Cieľom bude udržať si priebežné druhé miesto v celkovom poradí, keďže vyššie sa ísť nedá,“ dodal Baránek, ktorý ďakuje za podporu svojmu Kellys Factory Teamu, rodine a všetkým fanúšikom.

Považskobystričan Rasťo Baránek (22) vyhral zjazd seriálu EDC: Momenty úspechu
7
Galéria

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Považskej Bystrice a okolia

Môže vás zaujímať:

Považskobystri­čanky Adriana (19) a Mária (16) úspešné na ME: Zlato na rozlúčku

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie