Filip Chudý Hádzaná Video

Ráno to ešte netušili, večer potešili: Považská remizovala so Slovenskom! VIDEO a FOTO

Športový život je nevyspytateľný. Ukázalo sa to aj pri rýchlo zorganizovanom zápase medzi reprezentačným výberom a Považskou Bystricou.

Video: Filip Chudý / Zdroj: Dnes24.sk

Počas reprezentačnej prestávky mal slovenský národný výber odohrať prípravný duel proti rakúskemu súperovi, ale ten mu na poslednú chvíľu zápas odriekol. V utorok 22. októbra bol preto oslovený klub MŠK Považská Bystrica, či by reprezentácii pomohol vyplniť zápasový termín. Považskobystričania tejto žiadosti samozrejme vyhoveli, preto sa v utorok podvečer odohral v športovej hale zaujímavý duel, ktorý sa skončil remízou 32:32.

„Gratulujem súperovi, hral s emóciami a v dobrom tempe, o ktorom sme vedeli. Myslím si, že si zaslúžil aj vyhrať. My máme veľa problémov a za sebou len tri tréningy. Najviac ma však trápi to, že sme hrali bez emócií a nasadenia. Takto sa nereprezentuje, vôbec s tým nie som spokojný,“ povedal reprezentačný tréner Peter Kukučka.

Ten si podľa vlastných slov zápas ešte raz veľmi rád pozrie. „Musíme hráčom ukázať problémy v obrane, druhej vlne, útoku, proste s viacerými faktormi nie som spokojný. Najviac sa mi však nepáči, že tam nebolo nasadenie. Takto sa o reprezentačný dres nebojuje. Som rád, že tento zápas sa podarilo zorganizovať, za čo Považskej Bystrici ďakujem. Musíme sa však pozerať dopredu a pripraviť sa na ťažšie zápasy,“ doplnil odchovanec považskobystrickej hádzanej na reprezentačnej lavičke.

V Kukučkovom výbere sa ocitli viacerí hráči s považskobys­trickou minulosťou alebo súčasnosťou. Ľubomír Ďuriš, Marián Žernovič, Šimon Macháč a súčasní hráči MŠK Martin Briatka a Anur Burnazovič. Podľa Macháča nebol výsledok pre národný tím priaznivý. „Nehrali sme disciplinovane a čo sme si povedali, to nás stálo výsledok. A hoci to bolo narýchlo, veľmi rád som sa vrátil do Považskej Bystrice, kde som si rád zahral,“ vyjadril sa od leta hráč Plzne, kde sa mu darí.

Ďuriš videl problém v chýbajúcej agresivite, od čoho sa všetko odvíjalo. „Považská Bystrica bola živšia, rýchlejšia a robilo nám to problémy. Musíme ďalej pracovať na tréningoch, lebo to nie je dobré. Domáci však hrali veľmi dobre. Aj keď to bolo zorganizované narýchlo, určite to bolo lepšie ako tréning. Ja sa sem vždy rád teším. Videl som aj tunajšie hráčske stálice, no musím sa priznať, že mladších chlapcov až tak nepoznám, ale rád som si zahral,“ konštatoval.

Špecifický duel to bol pre Burnazoviča, keďže je hráčom MŠK, navyše je Bosniak a slovenské občianstvo sa mu len vybavuje. Ale čoskoro by ho mal mať, preto už hral v národnom drese. „Vedeli sme, že domáci hrajú rýchlo, veď to ukazujeme aj v lige. Už dlhú dobu počúvam v šatni MŠK podpichovačky. Po tejto remíze sa určite pridajú aj ďalšie, asi nejakú basu prinesiem… Ja sa na Slovensku cítim ako doma, pričom ma príjemne prekvapilo, že som dostal aj pozvánku do reprezentácie a je pre mňa obrovskou cťou hrať za Slovensko,“ povedal.

Keďže viacero hráčov z kádra MŠK je na reprezentačných zrazoch (muži, juniori), príležitosť dostali aj členovia širšieho kádra. „Chalani si z chuti zahrali, vyskúšali sme si nejaké veci, zostali v zaťažení, čiže to splnilo svoj účel. Hlavne ma však teší, ako sme hrali s chuťou a nadšením. Je to však len príprava, preto si hráči možno ešte viac dovolili, než v súťažnom stretnutí. Dúfam však, že si takého herné sebavedomie prenesieme aj do ligy, pretože náš výkon určite zlý nebol,“ uviedol tréner MŠK Václav Straka.

Môžeme povedať, že výkon Považskej Bystrice bol kvalitný, hráči hrali s ľahkosťou, predviedli parádne kombinácie a tiež prieniky. Až sa bola radosť na nich pozerať. Verme, že to pomôže ich zdravému sebavedomiu aj v súťažných zápasoch. A že zároveň pozitívne „nakazili“ slovenskú reprezentáciu, aby aj ona hrala s takou chuťou a nasadením.

Straku sme sa tiež opýtali, ako vníma výsledok z toho pohľadu, že reprezentácii „požičali“ ešte aj dvoch hráčov základnej zostavy (Briatka, Burnazovič), ale aj tak to skončilo remízou. „Ja by som to nepreceňoval. Lebo viem, že v reprezentácii nie je čas na zohranie sa a udomácnenie systémov. Z tohto pohľadu sme mali výhodu, aj keď sme boli oslabení. Nelietame však po tomto výsledku v oblakoch. Hráči potrebovali trénovať, preto sme im naordinovali, že treba v zápase poriadne behať. A hoci niektorí nehrali veľa minút, aspoň sme im dali okúsiť takúto úroveň, čo je dobrý impulz do ďalšej práce,“ doplnil Straka s tým, že venovať sa počas prestávky budú kondícií a práci na hernom systéme. Najbližší zápas v extralige MŠK čaká 2. novembra doma proti Modre.

Sledujte nás aj na našom Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť zaujímavý obsah z Považskej Bystrice a okolia.

Pozrite si aj zábery zo zápasu na videu aj foto.

Považská Bystrica remizovala v príprave so Slovenskom: FOTO zo zápasu
8
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie