Filip Chudý Hádzaná

Radostná správa z Talianska: Považská domov vezie veľkú nádej na postup

Považskobystrickí hádzanári vyhrali v prvom dueli 3. kola Vyzývacieho pohára a priblížili si postup do osemfinále tejto európskej súťaže.

Ilustračný obrázok k článku Radostná správa z Talianska: Považská domov vezie veľkú nádej na postup
Zdroj: Barbora Talačová

Hádzanári MŠK Považská Bys­trica vyhrali v sobotňajšom prvom dueli 3. kola Vyzývacieho pohára – Challenge Cupu na palubovke talianskeho celku Pallamano Pressano 28:24. Vytvorili si tak sľubnú pozíciu pred odvetou, ktorá je na programe v sobotu 24. novembra o 18:00 v Považskej Bys­trici.

Bez zranených Biela, Kozáka a Bystrického sme začali trochu nervózne, z čoho pramenili ľahké straty a súperove jednoduché góly. Ale od stavu 6:3 v 13. minúte sme sa prebrali, otočili na 6:7 a zobrali prvý polčas do rúk, pričom postupne sme náskok zvyšovali až na polčasových 10:14. Treba vyzdvihnúť aj prínos Kovačina v bráne, ktorý chytal dobre celý zápas. Po zmene strán sa utrhol z reťaze Vallo. Prvý gól dal tesne pred prestávkou, no a v druhom ich zaznamenal osem. Po prestávke sa strelecky prebral aj Macháč (štyri góly v druhom polčase). A hoci sme viedli aj 19:27, súper to ešte trochu skorigoval. Zápas odtiahla hlavne základná zostava, plus Sloboda a Maliar zažili krátky európsky debut.

Pallamano Pressano - MŠK Považská Bys­trica 24:28 (10:14)

Najviac gólov domácich: Di Maggio 6, Alessandrini a Bolognani po 4
Zostava MŠK: Kovačin, Dobroň – Pupík 3, Macháč 5, Sloboda, Ivanicja 3, Maliar, Kardoš, Jurák 1, Tumidalský 2, Briatka 4/3, Štefina, Zábavčík, Vallo 9/1, Gardian 1
Rozhodovali: Chaskis, Tsakonas (obaja Gr.), vylúčenia: 5:4, 7m hody: 2/2 – 7/4

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Považskej Bystrice a okolia

Zdroj: Dnes24.sk/TASR