Samospráva

Radnica v Považskej hlási zmeny v organizácii: Po novom sú tu takého oddelenia

Od začiatku mája nastali na považskobystrickom mestskom úrade zmeny. Vzniklo jedno úplne nové oddelenie a reorganizácia sa dotkla aj ďalších.

Ilustračný obrázok k článku Radnica v Považskej hlási zmeny v organizácii: Po novom sú tu takého oddelenia
Zdroj: Dnes24.sk

Mestský úrad v Považskej Bystrici má od 1. mája novú organizačnú štruktúru. Organizačné zmeny reagujú na novelizáciu zákonov, na základe ktorej mestskému úradu pribudla nová agenda. Podľa považskobystrickej hovorkyne Ivety Kováčikovej nová štruktúra neprináša výrazné personálne zmeny a občanov sa nedotkne.

Novinkou je vznik oddelenia kultúry a medzinárodnej spolupráce, ktoré bude usmerňovať inštitúcie v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta. „Kultúra sa v našom meste robí na veľmi dobrej úrovni, ale doteraz chýbala koordinácia jednotlivých podujatí. Stávalo sa teda často, že jednotlivé organizácie pôsobiace v meste zorganizovali viaceré akcie v jednom termíne. Tomu sa chceme vyhnúť, preto sme sa rozhodli zriadiť koordinačný orgán, ktorý bude komunikovať s jednotlivými subjektmi zaoberajúcimi sa kultúrou v meste. Naším cieľom je zároveň stále zlepšovať propagáciu kultúrnych a spoločenských podujatí,“ vysvetlil primátor Považskej Bystrice Karol Janas.

Zmena nastala aj v odbore kancelárie primátora, kde sa ruší oddelenie kancelárie primátora a nahrádza sa právnym oddelením. Tu bude referát právnych služieb a referát verejného obstarávania, ktorý mesto doteraz nemalo. Vďaka tomu by sa aspoň malé zákazky mohli obstarávať interne, na väčšie zákazky mesto bude stále využívať externé firmy. Z oddelenia kancelárie primátora prechádza referát projektového manažmentu pod odbor výstavby a rozvoja mesta, pričom sa tu vytvára samostatné oddelenie projektového manažmentu.

„Keďže je v súčasnosti aktuálny projekt modernizácie železníc, je potrebné posilniť odbor výstavby, ktorý bude mať na starosti koordináciu práce so Železnicami SR, ale aj projektové oddelenie. V súvislosti s posledným programovým obdobím je treba, aby sme boli pripravení na čerpanie zmysluplných eurofondov. Nie sú pre nás prioritou projekty zamerané na rôzne školenia a podobne, ale chceme sa zamerať na investičné akcie,“ zdôraznil Janas.

Okrem nového oddelenia projektového manažmentu dochádza v odbore výstavby a rozvoja mesta aj k ďalšej zmene. Oddelenie životného prostredia a oddelenie výstavby sa spájajú do jedného oddelenia výstavby a životného prostredia. Na starosti bude mať súvislé opravy komunikácií a dopravné značenie.

Môže vás zaujímať:

Poslanci schválili nový úver: Takýto je teraz dlh na jedného obyvateľa

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie