Pútavé tipy na nastávajúci víkend: Kde sa môžeme zabaviť v Považskej a okolí?

Ak si neviete vybrať program na blížiace sa voľné dni, potom vám môže pomôcť aj tento zoznam zaujímavých podujatí v Považskej a okolí.

Filip Chudý
Ilustračný obrázok k článku Pútavé tipy na nastávajúci víkend: Kde sa môžeme zabaviť v Považskej a okolí?
Foto: Jana Bujňáková / Zdroj: Dnes24.sk

Basketbal: Finálový turnaj v Považskej Bystrici

18. – 20. mája, športová hala

Považskobystrickí juniori vyhrali suverénne základnú časť, no medaily sa budú rozdávať až na finálovom turnaji štyroch najlepších. V piatok o 15:00 hrajú s Prievidzou, v sobotu o 12:00 s Levicami a v nedeľu o 12:00 so Spišskou Novou Vsou.

Deadpool 2

18. mája o 19:00, kino Mier

Keď Wade Wilson alebo Deadpool v roku 2016 vtrhol do kín ako ukecaný a najvtipnejší superhrdina všetkých čias, brutálne zamával nielen so svojimi protivníkmi, ale aj s rebríčkami najnavštevova­nejších komixových filmov. A teraz sa vracia, aby pomocou svojich schopností opäť zachraňoval celý svet. Napr. pred desivo nebezpečným lepkom v potravinách.. Americká akčná komédia.

Úplní cudzinci

18. mája o 19:30, ZUŠ IWK

DSD Napíšte si výpoveď pozýva na premiéru novej divadelnej hry Úplní cudzinci, ktorá odhalí čo skrývajú „čierne skrinky našich životov“ alebo ako dopadne jedna nevinná hra …

Futbal: Považská Bystrica – Bánovce

19. mája o 10:00, futbalový štadión

Futbalistky Považskej Bystrice čaká po remíze 2:2 v derby na pôde Beluše ďalší duel. Tentoraz ale v domácom prostredí, kde privítajú Bánovčanky.

Tri studničky

19. mája o 13:00, Domaniža

Bohatý program v lokalite Tri studničky. Zlaňovanie, let balónom, občerstvenie, ochotnícke divadlo, hudobné vystúpenia a omnoho viac.

Orlovské hody

19. mája o 15:00, areál MŠ Orlové

Orlovské hody a oslavy Dňa matiek v jednom, to bude sobota v Orlovom. Občerstvenie a bohatý program až do večera. Vystúpia Jadranka, FZ Melody, kapela Knut Knottgursen, Dominika Čierniková a pod.

Ukradnutá princezná

19. mája o 16:00, kino Mier

Láska je silnejšia než kúzla. Tento príbeh sa odohráva v čase vznešených rytierov, krásnych princezien a nebezpečných čarodejníkov. Ruslan je potulný umelec, no sníva o tom, že sa stane rytierom. Jedného dňa stretne krásnu Milu, do ktorej sa okamžite zaľúbi a vôbec netuší, že je dcérou kráľa. Predlohou rozprávky je kniha Alexandra Sergejeviča Puškina. Ukrajinská animovaná fantasy komédia.

Hádzaná: Považská Bystrica – Šaľa

19. mája o 18:00, športová hala

Považskobystričania bojujú o tretie miesto. Séria je vyrovnaná 2:2, rozhodne sa teda v sobotu. Ukončíme deväťročné čakanie na medailu?

Taxi 5

19. mája o 19:00, kino Mier

Ďalší diel slávnej francúzskej akčnej komédie z produkcie Luca Bessona. Do kín vchádza pokračovanie akčnej francúzskej série s legendárnym bielym taxíkom v hlavnej úlohe. Parížsky policajt Sylvain Marot je proti svojej vôli prevelený do Marseille. Bývalý komisár Gilbert, teraz primátor mesta, ho poverí špeciálnou úlohou. Má zlikvidovať gang talianskych zlodejov, ktorí v atraktívnych Ferrari vykrádajú jedno klenotníctvo za druhým.

Best of Vrtula

19. mája o 21:00, Praznov

Pamätáte si Vrtula Industrial Club? Radi sa vrátite do čias svojej mladosti? Chcete zaspomínať na hity z obdobia 90. rokov? Ak ste aspoň na jednu otázku odpovedali kladne, tak potom je pre vás táto akcia to pravé.

Žofijský jarmok

20. mája o 9:00, Pružina

Obecný úrad v Pružine pozýva na Žofijský jarmok pri kultúrnom dome. Pre deti budú pripravené rôzne atrakcie.

Deň matiek

20. mája, Bodiná, Sverepec a Horný Moštenec

Deň matiek sa u nás bude oslavovať aj tento víkend v nedeľu. O 13:30 v Bodinej, o 14:00 vo Sverepci a o 17:00 v Hornom Moštenci. Pripravené sú aj kultúrne programy.

Klamstvo

20. mája o 18:00, kino Mier

Milosrdná lož a nemilosrdná pravda. Dva mantinely, medzi ktorými sa odohráva táto divadelná komédia, a v podstate, aj celý náš život. Účinkujú: Emília Vášáryová, Milan Kňažko, Gabriela Škrabáková, Peter Šimun. Dĺžka predstavenia je 110 minút vrátane prestávky.

Výstava umeleckej fotografie

Kino Mier

Už 42. ročník výstavy umeleckej fotografie členov Zväzu slovenských fotografov pripravilo Považské osvetové stredisko v Považskej Bystrici v spolupráci PX Centrom. Záujemcovia si môžu pozrieť výber z fotografií 42. ročníka tejto výstavy do 20. júna. A to v pracovné dni od 8:00 do 16:00, v stredu až do 18:00 a cez víkendy v čase podujatí v kine Mier.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Považskej Bystrice a okolia

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk