Filip Chudý Kultúra

Prvý závan vianočných akcií v Považskobystrickom okrese: Tipy z prelomu mesiacov

Počas nového týždňa vystrieda november posledný mesiac roka. Aké akcie sú v tomto čase v našom okolí pripravené?

Ilustračný obrázok k článku Prvý závan vianočných akcií v Považskobystrickom okrese: Tipy z prelomu mesiacov
Zdroj: TASR

Erik Rothenstein meets Elsa Valle & Gábor Winand

25. novembra o 17:00, koncertná sála ZUŠ

Základná umelecká škola – hudobný odbor pripravila koncert viacerých interpretov.

Malá ríša

25. novembra o 18:30, kino Mier

Nová slovenská romantická dráma s medzinárodným hereckým obsadením. Mladá Eva pracuje v továrni arogantného zbohatlíka Bara, aby sa uživila, kým sa jej manžel vráti z vojny. Ten jedného dňa dezertuje a vracia sa domov s nádejou, že všetko bude tak, ako predtým. Do dediny však nečakane prichádza aj záhadná Cat, ktorá pozná jeho minulosť a pre vlastné prežitie je schopná urobiť skutočne všetko.

Stretnutie mamičiek

27. novembra o 9:00, KC Cooltajner

Pravidelné stretnutia slúžia na vzájomnú podporu, poradenstvo v dojčení, nosení detí, starostlivosť o rodinu. Ideálny priestor na hľadanie nových priateľstiev a spriaznených duší.

Ľadové kráľovstvo 2

27. novembra o 16:30, kino Mier

Prečo sa Elsa narodila s magickými schopnosťami? Odpoveď na túto otázku ju láka, zároveň však ohrozuje jej kráľovstvo. Spolu s Annou, Kristoffom, Olafom a Svenom sa vydávajú na pozoruhodnú a nebezpečnú cestu. Vo filme Ľadové kráľovstvo sa Elza obávala, či jej schopnosti nie sú pre svet príliš mocné a nebezpečné. V Ľadovom kráľovstve 2 musí dúfať, že sú dostatočné… Animovaný film.

Zlatica Jurisová Plešková / Reminiscencie

27. novembra o 17:00, MG ART Galéria

Výstava Zlatice Jurisovej Pleškovej s názvom Reminiscencie potrvá v priestoroch galérie na Ulici M. R. Štefánika do 3. januára 2020. Galéria býva otvorená v utorok až piatok od 11:00 do 16:00. Vernisáž výstavy prebehne v stredu.

Hokej: Považská Bystrica – Topoľčany

27. novembra o 18:00, zimný štadión

Považskobystrickí hokejisti bojujú o play-off, preto potrebujú každý bod. V súboji proti Topoľčanom ich čaká ťažký duel.

Burza práce a informácií 2019

28. novembra o 9:00, športová hala

Burza práce a informácií 2019 sa uskutoční vo štvrtok 28. novembra 2019 od 9.00 h do 14.00 h v priestoroch športovej haly v Považskej Bystrici. V rámci burzy sa predstavia zamestnávatelia a vysoké školy z regiónu Považskej Bystrice a Púchova. Podujatie organizuje Úrad práce, sociálnych vecí a rodiny Považská Bystrica.

Energy Latino Dance s Martou v Cooltajneri

28. novembra o 18:00, KC Cooltajner

Každý štvrtok o 18:00 sa na vás v KC Cooltajner teší Marta Majerčík so svojim Energy Latino Dance, ktoré vás aj v sychravých jesenných dňoch určite zahrejú.

Appka

29. novembra o 18:30, kino Mier

Partia kamarátov si zo zvedavosti nainštaluje novú appku, ktorá vie vypočítať, koľko času vám ostáva do smrti. Sranda končí, keď ľudia okolo, ktorým v appke ostávalo pár dní života, začnú skutočne náhle umierať. Americký horor.

Ondrejovské hody

30. novembra o 8:30, Papradno

V Papradne sa bude v sobotu hodovať. Začne to všetko ráno pred obecným úradom zabíjačkou a predajnými stánkami, no pripravený je celodenný program. O 16:00 začne kultúrny a o 21:00 tanečná zábava. Od 10:00 do 14:00 bude výstava dobových a súčasných fotografií – premeny obce (kedysi a dnes) s názvom Aj takto plynie čas…

Zóna bez peňazí 2019

30. novembra o 9:00, KC Cooltajner

Aj tento rok sa môžete tešiť na obľúbené podujatie Zóna bez peňazí, ktoré podporuje druhotné využitie tovarov – naviac za bezkonkurenčné ceny – všetko za 0 eur.

SP dospelých a mládeže 2019 v lezení na obtiažnosť

30. novembra o 10:00, lezecká stena

Slovenský pohár dospelých a mládeže 2019 v lezení na obtiažnosť na lezeckej stene HK Manín v budove bývalej Hypernovy. Kvalifikácia začne o 10:00, ženské finále o 15:00 a mužské finále o 16:00.

Snow film fest

30. novembra o 17:00, kino Mier

Tento jedinečný filmový festival zimných dobrodružstiev a adrenalínových športov zavíta po roku opäť aj do Považskej Bystrice.

Hádzaná: Považská Bystrica – Košice

30. novembra o 18:00, športová hala

Aj keď považskobystrickí hádzanári vypadli z pohárovej Európe, naďalej majú nabitý program. Najbližšie ich čaká šláger kola proti Košiciam,

Rozsvietenie vianočného stromčeka

1. decembra o 14:00, Domaniža

Rozsvietenie vianočného stromčeka a vianočne trhy v Domaniži budú v nedeľu so začiatkom od 14:00. Mikuláš s čertmi príde o 15:30.

Last Christmas

1. decembra o 18:30, kino Mier

Keby hľadala Bridget Jonesová väščiu smoliarku než je ona sama, s Kate by trafila klinec rovno po hlavičke. To dievča síce vyzerá ako roztopašný čertík, v skutočnosti však priťahuje problémy všetkého druhu – nerozumie si s vlastnou rodinou, nevyzná sa sama v sebe, nevie si nájsť normálneho chlapa a navyše pracuje v obchode s vianočnými dekoráciami. Romantická komédia.

30 rokov slobody – 17. november ´89

Kino Mier

Výstava autentických dobových materiálov – archívne dokumenty, mestská kronika, plagáty, materiály z regionálnych novín viažuce sa k novembru ´89. Výstava potrvá už len do 30. novembra a pozrieť si ju môžete v pracovných dňoch od 8:00 do 16:00, v stredu až do 18:00 a cez víkend počas podujatí v kine Mier.

Čarovná moc rastlín

Vlastivedné múzeum

Výstava prezentuje čarovný svet byliniek a využitie ich zázračnej moci v ľudovej medicíne pri liečbe rôznych ochorení. Taktiež venuje pozornosť histórii liečivých rastlín a spôsobom ich pestovania a uskladňovania. Osobitná pozornosť je venovaná chráneným liečivým rastlinám, bylinným afrodiziakám a využitiu liečivých rastlín v záhrade. Výstava bola kvôli záujmu verejnosti predĺžená do 20. decembra a pozrieť si ju môžete počas pracovných dní od 7.00 do 14.30 hod.

Sledujte nás aj na našom Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť zaujímavý obsah z Považskej Bystrice a okolia.

Takto vyzeralo otvorenie Vianočných trhov na Hviezdoslavovom námestí v Bratislave.

Video: TASR videoservis / Zdroj: Dnes24.sk

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie