Filip Chudý Kultúra

Prvý jesenný týždeň je tu: Vychutnajte si ho v Považskej a okolí na dobrej akcii

V tomto týždni začína oficiálne jeseň, ktorá som sebou prináša nové možnosti zábavy. Kde možno najbližšie dni stráviť?

Ilustračný obrázok k článku Prvý jesenný týždeň je tu: Vychutnajte si ho v Považskej a okolí na dobrej akcii
Foto: Peter Simon / Zdroj: Dnes24.sk

Skutok sa stal

23. septembra o 18:30, kino Mier

Dokumentárny film Skutok sa stal ponúkne pohľad a mapovanie slovenskej minulosti cez konkrétny príklad najväčšej spoločenskej kauzy 90. rokov cez príbeh troch kamarátov – Oskara Fegyveresa, Róberta Remiáša a Petra Tótha. Skutok sa stal je silným dokumentárnym odkazom, ktorý prinesie slovenským divákom aj nové a dôležité súvislosti a odhalenia. Film pojednáva aj o tom, ako to bolo naozaj s únosom prezidentovho syna, vraždou Róberta Remiáša a kauzou Technopol. A o tom, čo s tým má Marián Kočner.

Čarotvorenie: Jesenná rovnodennosť

24. septembra o 16:30, KC Cooltajner

Podvečer sa bude niesť v duchu vďačnosti za hojnosť v tomto roku.

Nábor karate

24. a 26. septembra o 18:00, telocvičňa SPŠ (vchod zozadu)

Klub Okinawa Karate Považská Bystrica organizuje nábor, ktorý prebehne počas tréningov v mesiacoch september a október 2019 každý utorok a štvrtok.

Stretnutie mamičiek

25. septembra o 9:00, KC Cooltajner

Pravidelné stretnutia slúžia na vzájomnú podporu, poradenstvo v dojčení, nosení detí, starostlivosť o rodinu. Ideálny priestor na hľadanie nových priateľstiev a spriaznených duší.

Futbal: Domaniža – Malženice

25. septembra o 15:30, futbalový štadión

Slovenský pohár vo futbale je najvýznamnejšia futbalová súťaž, ktorá sa počas tejto sezóny v našom okrese hrá, pričom dobre nás v ňom reprezentuje Domaniža. Tá zabojuje o postup medzi 32 najlepších.

Roman Ripka: Kráľovstvo Manínov

25. septembra o 17:00, kino Mier

Výstava horských fotografií, ktorej autorom je považskobystričan Roman Ripka – milovník hôr, skál a lezenia, člen horolezeckého klubu Manín v Považskej Bystrici. Popri lezení sa od roku 2016 venuje aj fotografovaniu. Najradšej fotí panorámy krajiny a zo športovej fotografie lezenie. Výstava potrvá do 25. novembra a pozrieť si ju môžete v pracovných dňoch od 8:00 do 16:00, v stredu až do 18:00 a počas prevádzky PX Centra.

Horomil fest 2019

26. – 29. septembra, kino Mier

Už 11. ročník tohto popredného slovenského festivalu hôr a cestovania privíta Považská Bystrica. V kine Mier bude pripravený bohatý program. Navyše bude aj aktívne popoludnie v kúpeľoch Nimnica (29. 9.).

Energy Latino Dance s Martou v Cooltajneri

26. septembra o 18:00, KC Cooltajner

Každý štvrtok o 18:00 sa na vás v KC Cooltajner teší Marta Majerčík so svojim Energy Latino Dance, ktoré vás aj v sychravých jesenných dňoch určite zahrejú.

Hodové slávnosti v Udiči

28. septembra o 10:00, Udiča

V Udiči sa bude hodovať až do večera, pripravený je bohatý program na celý deň.

Poď na hrad!

28. septembra o 13:00, Považský hrad

Hradby Považského hradu opäť ožijú stredovekým životom. Jesenná edícia podujatia Poď na hrad bude patriť ukážkam dobového života a remesiel.

Krst albumu Hudba je láska | Róbert Fapšo s kapelou

28. septembra o 19:00, KC Cooltajner

Uvedenie nového albumu do života z tvorivej produkcie považskobystrického pesničkára Róberta Fapša, ktorý nový album uvedie spoločne s kapelou v KC Cooltajner (bývalá bábková sála DK).

Na bicykloch okolo priehrady

29. septembra o 10:00, štart pri kine Mier

Obľúbené cyklistické podujatie má aj svoju jesennú verziu. Svoje bicykle preto ešte majte pripravené.

Moštenskí Pajtáši

29. septembra o 15:30, kino Mier

Koncert spojený s krstom tretieho CD Na Moštenskej veži. Účinkujú: bratia Melicheríkovci, Teplanský Poniklec, Vaneska Korenačková, heligonkári Majerčíkovci. Krstní rodičia: Mužáci Moravia

Dmitrij a Viktória Levinovci: Svet okolo nás

Kino Mier

Výstava obrazov ruských maliarov. Výstava potrvá do 30. septembra a pozrieť si ju môžete v pracovných dňoch od 8:00 do 16:00, v stredu až do 18:00 a počas podujatí v kine Mier.

Vernisáž výstavy – Tajomné sklo Petronelly Vlhovej

MG Art Galéria

Výstava Petronelly Vlhovej s názvom Tajomné sklo potrvá v priestoroch galérie na Ulici M. R. Štefánika do 18. októbra. Galéria býva otvorená v utorok až piatok od 11:00 do 16:00.

Čarovná moc rastlín

Vlastivedné múzeum

Výstava prezentuje čarovný svet byliniek a využitie ich zázračnej moci v ľudovej medicíne pri liečbe rôznych ochorení. Taktiež venuje pozornosť histórii liečivých rastlín a spôsobom ich pestovania a uskladňovania. Osobitná pozornosť je venovaná chráneným liečivým rastlinám, bylinným afrodiziakám a využitiu liečivých rastlín v záhrade. Výstavu potrvá do 22. novembra a pozrieť si ju môžete počas pracovných dní od 7.00 do 14.30 hod.

Sledujte nás aj na našom Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť zaujímavý obsah z Považskej Bystrice a okolia.

Takto sa vedia zabávať v neďalekej Žiline.

Video: TASR videoservis / Zdroj: Dnes24.sk

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie