Filip Chudý Kultúra

Prvé voľné dni nového školského roka treba využiť: Lákadlá v Považskej a okolí

Žiaci, zvyknutí na oddych počas prázdnin, a tiež aj dospelí sa už tešia na prvý víkend v novom školskom roku. Čo ponúka?

Ilustračný obrázok k článku Prvé voľné dni nového školského roka treba využiť: Lákadlá v Považskej a okolí
Zdroj: TASR

Oslavy 750. výročia Domaniže

7. – 9. septembra, Domaniža

Známa obec nášho okresu bude oslavovať vo veľkom štýle. Čakajú ju tri dni plné zábavy.

Cooltúrny večer na šestke

7. septembra o 17:00, ZŠ SNP

Tešiť sa môžete na divadelné predstavenia žiakov školy, vystúpenie tanečnej hip – hopovej skupiny Stakeout crew, koncert rokovej skupiny Crom. Ako bonus výstava starých fotografií sídliska SNP zo zbierky Milana Belása.

Cesta za láskou

7. septembra o 18:30, kino Mier

V tejto komédii na seba narazia večne nepríjemní a ufrflaní samotári na svadbe, kam jednoducho museli. Omylom sa dajú do reči už na letisku počas cesty a hneď zistia, že majú vlastne veľa spoločného: nenávidia ženícha, nevestu, svadby a zo všetkého najviac začnú nenávidieť seba navzájom.

Ďurďovský výstrek

8. septembra o 8:30, Ďurďové

Ukončenie Slovensko – moravskej hasičskej ligy ponúkne nielen kvalitný hasičský šport, ale aj veľkú zábavu až do nedeľného rána s koncertmi a diskotékou.

Hokejbal: Považská Bystrica – Kežmarok

8. septembra o 13:00, hokejbalový štadión

Minulá sezóna bola pre HBK PROTEF historická, veď nielenže premiérovo naši hokejbalisti vyhrali základnú časť extraligy, ale tiež sa tešili z bronzu. Obhajovať tieto pozície začnú proti Kežmarku.

Futbal: Považská Bystrica – Šaľa

8. septembra o 16:00, futbalový štadión

Futbalistom Považskej Bystrice vstup do novej sezóny veľmi nevyšiel, preto by mali stratené body čo najskôr získať späť. Proti Šali na to bude ideálna príležitosť.

Hádzaná: Považská Bystrica – Nové Zámky

8. septembra o 18:00, športová hala

Považskobystrickí hádzanári odohrajú prvý domáci duel novej sezóny, keď privítajú nevyspytateľných Novozámčanov. Začnú svoj hon za medailou úvodným víťazstvom?

Slender man

8. septembra o 18:30, kino Mier

V malom mestečku v americkom Massachusetts chcú štyri stredoškoláčky rituálom poprieť existenciu tajomného Slender Mana. Keď však jedna z nich záhadne zmizne, všetko nasvedčuje tomu, že je v skutočnosti jeho poslednou obeťou… Americký horor.

Hodové slávnosti v Kostolci

9. septembra o 15:00, pred KD v Kostolci

Obec Kostolec a Považské osvetové stredisko v Považskej Bystrici pozývajú v nedeľu na Hodové slávnosti. Organizátori pripravili pre návštevníkov zaujímavý kultúrny program, zábavné atrakcie pre deti a tešiť sa môžete aj na guláš zdarma.

Futbal: Považská Bystrica – Štiavnik

9. septembra o 15:00, futbalový štadión

Futbalistky Považskej Bystrice vyhrali počas prvého septembrového víkendu považské derby v Beluši vysoko 9:2, teraz na ne čaká domáce derby proti Štiavniku.

Kubko hrdina

8. septembra o 16:00, kino Mier

Kubko hrdina je animovaná rozprávka s dojemným príbehom a mnohými dobrodružstvami pre celú rodinu. Kubko je mladý vtáčik, ktorý sa nevedel naučiť lietať. Hoci sa Kubko veľmi snažil, nepodarilo sa mu to a nemohol tak odletieť so svojou rodinou do teplých krajín. Našťastie stretáva nových kamarátov, ktorí mu pomôžu, a spoločne sa vydávajú na cestu do rajského údolia, kde sa ukrývajú všetky vtáky pred ich najväčším spoločným nepriateľom, ktorým je neustále hladný sokol Šedou.

Jan Palach

9. septembra o 18:30, kino Mier

Jan Palach, študent, ktorý sa v roku 1969 upálil na protest sovietskej invázii do Československa. Nekompromisný mladík, ktorý priniesol najväčšiu obeť v túžbe vyburcovať národ z okupačnej letargie.“ Film pozoruje posledných niekoľko mesiacov života Jana Palacha. Pozoruje ho na základe dostupných faktických prameňov. Jan Palach nikomu z blízkych o svojom rozhodnutí vopred nepovedal. Ani nenaznačil, že by bol niečoho takého schopný.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Považskej Bystrice a okolia

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie