Filip Chudý Rôzne Video

Prvé tohtoročné bábätká z Považskej: Na svet sa vypýtali Sofia a Ondrej, VIDEO a FOTO

Prvé bábätko roka 2020 na Slovensku sa narodilo v Bratislave. Poznáme však aj prvé prírastky z považskobystrickej pôrodnice.

Video: Filip Chudý / Zdroj: Dnes24.sk

Čakanie na prvé dieťatko roka 2020 bolo v Nemocnici s poliklinikou Považská Bystrica o niečo dlhšie než zvyčajne. Vedúca sestra gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia našej nemocnice Emília Lieskovská uviedla, že sa občas stane, že prvé dieťa sa narodí až na druhý deň roka a nie hneď 1. januára. „Druhý január sme však mali tentoraz veľmi hojný a prudký,“ pripojila s tým, že od 2. januára sa za jeden a pol dňa narodilo 10 detí.

„U nás v Považskej Bystrici sa prvé dieťa v roku 2020 narodilo 2. januára o 7.07 h. Je to Sofia z Púchova. Vážila 3300 g a merala 50 cm,“ povedala Lieskovská.

Tá ďalej informovala, že prvým Považskobystričanom narodeným v roku 2020 bol Ondrej. Na svet prišiel podľa jej slov 2. januára o 9.23 h, meral 49 cm a vážil 2800 g.

Vedúca sestra gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia konštatovala, že na počet pôrodov bol hojný aj záver roka 2019. „Vianoce 2019 boli z tohto pohľadu pre celé oddelenie dosť náročné,“ vyjadrila sa.

Čo sa týka posledného novorodeniatka v roku 2019, to sa v považskobys­trickej nemocnici narodilo na Silvestra o 20.29 h. „Je to Púchovčanka Ninka,“ dodala Lieskovská.

Sledujte nás aj na našom Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť zaujímavý obsah z Považskej Bystrice a okolia.

Pozrite si aj detičky, ktoré prišli na svet v Považskej Bystrici na prelome rokov.

FOTO: Bábätká z považskobystrickej pôrodnice narodené na prelome rokov
6
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Zdroj: Dnes24.sk

Najčítanejšie