Krimi

Proces s Miroslavom M. odročený: Slová údajne vplyvného muža podsvetia z Považia

Proces s údajne vplyvným mužom podsvetia z Považia Miroslavom M. odročili. Čo povedal a čo žiada?

Ilustračný obrázok k článku Proces s Miroslavom M. odročený: Slová údajne vplyvného muža podsvetia z Považia
Zdroj: TASR

Trojčlenný senát Okresného súdu (OS) Bratislava 1 v stredu odročil hlavné pojednávanie s údajne vplyvným mužom podsvetia na Považí Miroslavom M. v prípade útoku na verejného činiteľa na koniec novembra.

OS musel proces odročiť, keďže od všetkých účastníkov nemal vykázané doručenie predvolania. Obžalovaný však zároveň nesúhlasil s novozložením senátu, keď doterajší zákonný sudca Stanislav Dutko je už dávnejšie na dôchodku a vec bola pridelená novej sudkyni – predsedníčke senátu.

„Som dlhodobo médiami spájaný s organizovaným zločinom, čo som nikdy nebol. Žiadam, aby bola vylúčená verejnosť, podal som dve žaloby na médiá, v ktorých konkrétne rozvádzam dôvody,“ povedal Miroslav M. s tým, že ho médiá „prepierajú“. Na ktoré médiá podal žalobu, neuviedol. Sudkyňa o jeho žiadosti na vylúčenie verejnosti v stredu nerozhodla. Miroslava M. na proces eskortovali kukláči – príslušníci Zboru väzenskej a justičnej stráže (ZVJS).

Prípad útoku na verejného činiteľa sa stal v roku 2009 v Ústave na výkon väzby a trestu odňatia slobody v Bratislave. Podľa obžaloby mal vtedy Miroslav M. udrieť päsťou do hlavy policajného vyšetrovateľa vo väzení v Bratislave.

Miroslav M. čelí minimálne jednému ďalšiemu procesu na Okresnom súde v Trenčíne, kde spoluobžalovaných, dvojicu členov považskobystrickej organizovanej skupiny Vladimíra H. a Tomáša Ď. odsúdil tento súd v novembri 2018 na desaťročné nepodmienečné tresty odňatia slobody. Miroslava M. vylúčili ešte predtým na samostatné konanie.

Na základe rozhodnutia súdu v českom Zlíne si Miroslav M. v minulosti odpykával časť desaťročného trestu odňatia slobody za vydieranie podnikateľov. Potom ho české orgány vydali do SR.

Sledujte nás aj na našom Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť zaujímavý obsah z Považskej Bystrice a okolia.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie