Rôzne

Primátor Karol Janas prezlieka staronový kabát: Ficovi dal zbohom

Považskobystrický primátor Karol Janas vystúpil zo strany Smer-SD a chystá sa urobiť politický prestup.

Ilustračný obrázok k článku Primátor Karol Janas prezlieka staronový kabát: Ficovi dal zbohom
Zdroj: TASR/Radovan Stoklasa

Primátor Považskej Bystrica Karol Janas vystúpil zo strany Smer-SD a prestúpi do novovznikajúcej strany Petra Pellegriniho Hlas–SD. Janas sa zároveň vzdal aj všetkých regionálnych straníckych funkcií v strane Smer-SD.

Podpora však pokračuje

„Po zrelej úvahe som sa tak rozhodol minulý pondelok (20. 7.), v stredu (22. 7.) som rozhodnutie ukončiť členstvo v strane oznámil generálnemu manažérovi strany Smer-SD. Vzdal som sa funkcie predsedu považskobystrickej okresnej organizácie i predsedu poslaneckého klubu v zastupiteľstve Trenčianskeho samosprávneho kraja (TSK),“ skonštatoval Janas.

Ako dodal, napriek odchodu zo strany Smer-SD bude aj naďalej podporovať predsedu TSK Jaroslava Bašku, ktorý v strane Smer-SD pokračuje. Podľa jeho slov je to odborník, ktorý kraj posunul dopredu a dnes i v budúcnosti má jeho dôveru.

Vraj mu je bližšia

„Sociálna demokracia sa delí na dve strany a strana Petra Pellegriniho je mi oveľa bližšia po odbornej i mentálnej stránke, rovnako blízke mi je ako si predstavuje budúcnosť Slovenska a rozvoj regiónov,“ doplnil Janas.

Robert Fico sa po odchode dlhoročných tvárí nevyhol tvrdej kritike na adresu odídencov na čele s expremiérom Petrom Pellegrinim. Viackrát padli slová ako zrada či zradcovia.

Sledujte nás aj na našom Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť zaujímavý obsah z Považskej Bystrice a okolia.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR/Dnes24.sk

Tento článok nie je možné komentovať.

Rýchle správy

Najčítanejšie