Rôzne

Prezidentka Čaputová v našom kraji: Takto ste ju ešte nevideli, FOTO

Prezidentka SR Zuzana Čaputová navštívila Trenčiansky kraj. Návštevu zakončila kúsok od nás, kde si vyskúšala fúkanie…

Ilustračný obrázok k článku Prezidentka Čaputová v našom kraji: Takto ste ju ešte nevideli, FOTO
10
Galéria

Spoločnosť Rona Lednické Rovne exportuje svoje produkty do mnohých krajín a skvele tak reprezentuje Slovensko. Počas štvrtkovej návštevy spoločnosti to povedala prezidentka Zuzana Čaputová, ktorá si priamo vo výrobe vyskúšala fúkanie skla.

„Spoločnosť Rona je zaujímavá tým, že je jedným z najväčších zamestnávateľov v Trenčianskom kraji, zamestnáva viac ako 1200 ľudí. Zároveň exportujú svoje produkty do viacerých krajín sveta. Mala som možnosť vyskúšať si, čo tí páni a dámy robia. Je to veľmi náročné prostredie a vedieť vyformovať tak krásne tvary z horúceho a tekutého materiálu nie je vôbec jednoduché. Bola to veľmi zaujímavá skúsenosť,“ povedala Čaputová.

Podľa člena predstavenstva spoločnosti Rona Štefana Hanáka dosiahli sklári z Lednických Rovní v minulom roku obrat viac ako 68 miliónov eur. Spoločnosť exportuje takmer 97 percent svojej produkcie do takmer 90 štátov sveta. Gro produkcie podľa neho tvoria kalíšky a poháre, ktorých strojovo vyrobia ročne asi 62 miliónov kusov, ručná produkcia predstavuje asi 1,5 milióna kusov.

Prezidentka vo štvrtok okrem Úradu TSK a trenčianskej radnice navštívila aj veliteľstvo Ozbrojených síl Slovenskej republiky a trenčianske centrum excelentnosti pre odmínovanie. „Sú to experti na odmínovanie pre všetky krajiny NATO. Je to naozaj výnimočná jednotka, máme naozaj skvelých ľudí, skvelé kapacity, ktoré pôsobia vo viacerých krajinách sveta,“ zdôraznila hlava štátu.

Sledujte nás aj na našom Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť zaujímavý obsah z Považskej Bystrice a okolia.

Na záberoch z návštevy prezidentky v našom kraji si môžete pozrieť aj to, ako prezidentka fúka sklo.

FOTO: Prezidentka SR Zuzana Čaputová na výjazde v Trenčianskom kraji
10
Galéria
Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie