Filip Chudý Hádzaná

Prestížne derby vyhrali Slováci: Pomohla aj plná považskobystrická hala, FOTO

Slováci zdolali Česko v príprave 24:21. Na považskobystrickú palubovku sa vrátili aj známe tváre. Prinášame ich hlasy.

Ilustračný obrázok k článku Prestížne derby vyhrali Slováci: Pomohla aj plná považskobystrická hala, FOTO
14
Zdroj: Barbora Talačová

Slovenskí hádzanári zvíťazili v sobotňajšom prípravnom zápase nad Českom v Považskej Bystrici 24:21. Zverenci trénera Petra Kukučku odohrajú proti Čechom druhý prípravný duel v nedeľu v Zubří (16.00 h). Slováci sa pripravujú na januárovú prvú fázu kvalifikácie o MS 2021, v Luxembursku sa v nej stretnú s domácimi, Litvou a Faerskými ostrovmi. Pre Čechov ide zasa o prípravu pred majstrovstvami Európy.

Slovákom chýbali hráči Prešova, Čechom zasa hráči z nemeckej bundesligy. Česi mali lepší vstup do zápasu, viedli 6:2, potom sa postupne do hry dostali aj Slováci. Dokázali sa dotiahnuť na rozdiel gólu, potom ale hostia opäť išli do menšieho trháku. Záver polčasu bol ale v réžii Slovákov, ktorí sa dostávali do brejkov a aj ich premieňali. Polčas vyhral domáci výber o gól. Aj v druhom polčase sa hrala zaujímavá hádzaná, výborne chytali obaja brankári Žernovič a Galia. Slováci viedli v jeho priebehu o tri góly (18:15) a vedenie si udržali až do konca.

Hlasy po zápase

Peter Kukučka, tréner SR a odchovanec Považskej Bystrice: „Na začiatku sme mali so súperom problémy, najmä s jeho robustnou obranou. Mali sme voči Čechom aj rešpekt. Našťastie to potom chlapci zo seba striasli. Bola to bojovná hádzaná, rozhodla obrana, v útoku to bolo trápenie. Chlapcom gratulujem k víťazstvu.“

Šimon Macháč, pivot SR a odchovanec Považskej Bystrice: „Víťazný zápas sa veľmi dobre hodnotí, hlavne proti Čechom. Nebrali sme to ako prípravu, ale pomaly ako finále. Výborne sme sa nahecovali a konečne vyhrali. Ďakujem divákom, vytvorili výbornú atmosféru. V Považskej Bystrice sa nám hrá výborne. Na minulom zraze sme to síce trochu podcenili, ale teraz sme plnili pokyny trénerov. Do kvalifikácie pôjdeme s cieľom postúpiť.“

Marián Žernovič, brankár SR a odchovanec Považskej Bystrice: „Nezačali sme dobre, ale hlavne vďaka zlepšenej obrane sme to otočili a zaslúžene vyhrali. Samozrejme, mňa mrzí červená karta, nemal som do toho tak ísť. Ja sa nebojím ísť z brány von, navyše mám aj také pokyny, ale toto som mal vyhodnotiť inak, bola to moja vina. Teší nás, že prišli fanúšikovia v hojnom počte, čo nás hnalo dopredu a odvďačili sme sa im víťazstvom.

Ondřej Zdráhala, spojka ČR a bývalý hráč Považskej Bystrice (2012/13): „Domáci hrali s nasadením a hnala ich celá hala. Výsledok je zaslúžený. Je super, že som sa mohol vrátiť do Považskej Bystrice, kde som zažil výborný rok, na ktorý veľmi rád spomínam“

Slovensko – Česko 24:21 (9:8)

Najviac gólov: Hruščák, Urban po 4 – Zdráhala 8/3, Klíma 5.
Zostava Slovenska: Žernovič, Konečný – Slaninka 2, Macháč 2, Rešovský, Papp, J. Briatka 3, Mišových, Urban 4/1, Péchy 3, Potisk 3, Ďuriš 1, Kancel, Rečičár 1, Prokop 1, Hruščák 4

Sledujte nás aj na našom Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť zaujímavý obsah z Považskej Bystrice a okolia.

Federálny derby v Považskej Bystrici na FOTO: Slováci porazili Česko